На курсі електронної валюти намагається заробляти сільський голова одного з населених пунктів Дніпропетровщині. Запевняє, це робить для інтересів громади, а перші заробітки вже поділив між мешканцями. А ось банкіри застерігають: такі операції ризикові.
Володимир Деркач, мешканець села Єлизаветівка, в бухгалтерії отримує 100 гривень. Чоловік – один із двох тисяч мешканців Єлизаветівки, які отримують по 100 гривень.
Виплати для місцевих організував сільський голова. На запитання, звідки взяв кошти,Максим Голоснийвідповідає: заробив на курсі електронної або криптовалюти. Відпускні, преміальні та матеріальну допомогу, – а це 13 тисяч гривень – на власний ризик інвестував в один із різновидів електронної валюти. Згодом її курс зріс. І з'явився навар, який сільський голова вирішив поділити між мешканцями.
Чоловік каже: "Ціна була 14 центів , через місяць ціна було 39 центів. Кола вона була 39 центів – я виводжу все. Я хочу показати на прикладі цього соціального експерименту , що один керівник самоврядування, який ризикнув на півтора місяці своїми відпускними, у підсумку приніс користі громаді".
Разом із головою вирішили ризикнути й депутати сільради. Дозволили Максиму Голосному проводити операції з криптовалютою в інтересах громади, але без залучення грошей сільського бюджету. А ось банкіри попереджають: такі операції ризикові.
Володимир Косюга, президент Асоціації "Дніпровський банківський союз", говорить: "Ці гроші не мають офіційного статусу в Україні, міжнародні валюти – це поза бюджетних грошей. Це там, де помацати їх важко, на сьогодні ми тільки вчимося працювати з криптовалютами і як приватний інвестор, напевно, він може купити-продати через свій гаманець і поміняти. Але як до цього поставиться податкова – ще не зрозуміло".
Тим часом, сільський голова розповідає: знову купив для мешканців села криптовалюти і чекатиме заробітку на курсі аж до 2023 року.
Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпропетровська область, "5 канал"
Дивіться також фотогалерею за темою:
Шелест купюр: нові 20 гривень з усіх боків – ФОТО