Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Чому ЦВК скасувала вибори у 4-х ОТГ – Бернацька роз’яснила

Скасування виборів на конкретних ОТГ не означає, що вибори там не відбудуться взагалі, їх відтермінували

Про таке заявила в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" секретар Центральної виборчої комісії Наталія Бернацька.  

"Коли ми прийшли, в нас був буквально тиждень перед тим, як закінчувався дедлайн із призначення виборів в об'єднані територіальні громади – це 125 ОТГ… Насправді той порядок, яким керується ЦВК для призначення цих виборів – він не досконалий і тут ми з новим складом комісії повністю погоджуємося. Але в нас не було часу для того, щоб його повністю змінити, вдосконалити і вже приймати рішення по-новому. Тому по факту ми призначили дуже оперативно вибори в 125 громадах і в чотирьох випадках справді ми прийняли рішення. В нас були дуже великі дискусії. Я, наприклад, вважаю, що взагалі нічого не можна скасовувати після того, як вибори призначені. Але виборчий момент на той час не почався, коли були нами прийнятні рішення, то за тим порядком, який є на сьогодні, він справді недосконалий. Там згадуються і ухвали судів, і відповідно до чинного законодавства, безпекова ситуація, яка ставить нас в такі умови, що ЦВК прийняла таке рішення", – сказала секретар ЦВК.

Бернацька додала: "Однозначно це не означає, що там вибори не відбудуться. Вони не відбудуться 23 грудня, але як тільки ситуація там зміниться, ми постійно на контакті по безпековій ситуації. Як тільки в нас буде лист, що все, зараз можна, ми одразу призначимо (вибори до ОТГ на Донеччині, – ред.)". 

Про скасування виборів до двох ОТГ на Житомирщині чиновниця уточнила: "Те саме. Там ще немає рішення по суду, а ухвала про забезпечення позову. Тривають апеляції, якщо вони будуть скасовані, одразу будуть призначені вибори".

Як повідомляв 5.UA, 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – і 13-го члена комісії. 5 лютого 2018 року Президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на 14 кандидатів у нові члени Центрвиборчкому. 18 вересня Верховна Рада збільшила кількість членів ЦВК з 15-ти до 17 осіб. 20 вересня Верховна Рада звільнила 13 з 15 членів Центральної виборчої комісії. 

Попередній матеріал
"Живемо, хліб жуємо": мешканці Водяного поділилися, як це – жити під прицілом
Наступний матеріал
У столиці під снігом укладали асфальт: "Київавтодор" каже, що не причетний до стихійного ремонту – відео

"Інформаційний вечір": ексклюзивне інтерв'ю із секретарем нової ЦВК Наталією Бернацькою – трансляція

У ЦВК пояснили, як переселенці зможуть проголосувати на виборах

Незаконні вибори в ОРДЛО: Рада міністрів ЄС розгляне питання посилення санкцій проти Росії

У ЦВК розповіли, скільки Україна витратить на президентські вибори

В ЄС засудили фейкові вибори в ОРДЛО та вимагають від РФ припинити підживлювати конфлікт

Прес-конференція на тему: "Перші кроки та найближчі плани ЦВК" – відео