Дзеркало тижня

В ЄС засудили фейкові вибори в ОРДЛО та вимагають від РФ припинити підживлювати конфлікт

Євросоюз засудив присутність російських військових та розміщення озброєння на тимчасово окупованих територіях Донбасу

У Європейському Союзі засудили проведені Росією псевдовибори на тимчасово окупованій частині Донбасу. Про це йдеться у заяві, яку виголосила делегація ЄС під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, передає "Укрінформ".

"На спеціальному засіданні Постійної ради ОБСЄ ЄС рішуче засудив так звані "вибори", проведені 11 листопада підтримуваними Росією збройними формуваннями, що є кричущим порушенням міжнародного права, українського законодавства і Мінських угод. Ми вважаємо їх нікчемними і такими, що не мають юридичної сили", – йдеться у повідомленні. Також у ЄС заявили, що Мінські угоди залишаються ключовим інструментом для досягнення довготривалого мирного урегулювання конфлікту на Донбасі.

Крім того, Євросоюз засудив присутність російських військових та розміщення озброєння на окупованих територіях Донбасу та закликає Кремль припинити підживлювати конфлікт, підтримуючи проросійських бойовиків.

"Ми знову закликаємо Росію негайно припинити підживлювання конфлікту шляхом надання фінансової та військової допомоги збройним формуванням. І ми глибоко занепокоєні інформацією про присутність російського військового обладнання та особового складу у районах, які контролюють підтримувані Росією збройні формування", – йдеться у заяві.

У Євросоюзі нагадали, що тривалість антиросійських санкцій пов’язана з повним виконанням Мінських домовленостей.

Крім того, стало відомо, що міністри закордонних справ країн Європейського Союзу 19 листопада обговорять ситуацію на Донбасі і в Азовському морі. Про це йдеться у повідомленні представника України при Євросоюзі Миколи Точицького в Twitter.

"Вдячний Європейській службі зовнішніх зв'язків за включення питання про події на Донбас і в Азовське море до порядку денного Ради міністрів закордонних справ 19 листопада", – написав Точицький.

І додав: "Очікую рішучих дій ЄС після так званих" виборів "на окупованих територіях Донбасу, які порушують Мінські домовленості, шляхом посилення ціни для Росії за агресію проти України".

Додамо, що Україна вже запропонувала провести позачергове засідання ТКГ через "вибори" в ОРДЛО. Представники ОБСЄ вже дали згоду на проведення засідання, РФ поки мовчить. 

Як повідомляв 5.UA, 11 листопада в ОРДЛО проходило "голосування" на так званих виборах "глав народних республік" і "депутатів народних рад". Міжнародне співтовариство виступило із засудженням псевдовиборів. У Європейському Союзі, США, Японії заявили, що проведення "виборів" в ОРЛДО є порушенням Мінських домовленостей. Президент України Петро Порошенко заявив, що фейкові "вибори" на Донбасі ніким не будуть визнані, а Росія понесе відповідальність за їх проведення.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Чак Норріс та ліквідований Захарченко: як мешканці ОРДЛО висловили свій протест проти фейкових виборів

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Українська "Вікіпедія" встановила рекорд за кількістю статей, випередивши англомовну версію
Наступний матеріал
Платіть як завгодно: у касах київського метро запрацюють банківські термінали

Вісім країн-членів ЄС засудили незаконні вибори в ОРДЛО та звернулися до Росії

"Ситуація вимагає термінової реакції": Радбез ООН збереться на засідання щодо Донбасу

Угорський політик приїхав "спостерігачем" на псевдовибори в ОРДЛО

Фейкові вибори в ОРДЛО: ЗМІ дізналися, хто отримає реальну владу і контроль над фінансами в "ДНР"

"Криве дуло", "умна Тимошенко" та міф про сплачені кредити МВФ: як Приходько на інтерв'ю до Соколової ходила

США хочуть посилити санкції проти Росії за фейкові вибори в ОРДЛО – заява