Україна – ОБСЄ
Україна – ОБСЄ slavdelo.dn.ua

На засіданні Постійної ради ОБСЄ Росія була в ізоляції – фейкові вибори на Донбасі засудили 40 країн

Основною темою були фейкові "вибори" на тимчасово окупованій частині Донбасу

Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ в понеділок у Відні 40 країн виступили із засудженням фейкових "виборів" на окупованій частині Донбасу. Про це розповів Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, повідомляє "Укрінформ".

"Сьогодні була одностайність в оцінках. Була висловлена позиція 40 делегацій, які чітко засудили проведення так званих виборів на окупованій частині Донбасу. Була висловлена дуже чітка позиція, що те, що відбулося вчора, є грубим та зухвалим порушенням Мінських домовленостей, суверенітету та законодавства України. Для країн ОБСЄ ці незаконні "вибори" не мають жодних юридичних наслідків", - розповів Прокопчук, коментуючи спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ.

За словами дипломата, під час засідання також відбулося пряме включення з главою СММ Ертурулом Апаканом, який представив спостереження Місії, здійснені вчора на окупованих частинах Донбасу.

При цьому Прокопчук розповів: "Але так само він привернув увагу і до ширшої проблематики, зокрема, пов’язаної зі збиттям БПЛА СММ біля українсько-російського кордону, коли цей безпілотник спостерігав за конвоями, які перетинали російсько-український кордон посеред ночі, включаючи і військове обладнання. І всі країни, які виступила на сьогоднішньому засіданні, як і минулого тижня, поклали відповідальність на Росію за те, що цей БПЛА був збитий. Сьогодні також ішлося і про обмеження пересування спостерігачів СММ на окупованій частині". 

Однак основною темою були фейкові "вибори" на окупованій частині Донбасу. Так, під час засідання "було ще раз чітко наголошено усіма делегаціями, що законні та легітимні вибори можуть відбутися лише у відповідності до законодавства України і згідно зі стандартами ОБСЄ, і цьому повинно передувати створення відповідних безпекових умов".

Прокопчук також розповів, що під час засідання РФ знову нагадали про її зобов'язання за Мінськими домоленостями, які стосуються, зокрема, виведення російських військових, найманців та зброї з території України, а також роззброєння тих незаконних формувань, які діють зараз на тимчасово окупованій частині Донбасу. 

Дипломат розповів, що під час засідання "російська делегація була у повній ізоляції у власному трактуванні своїх дій та вчорашніх подій": "Росія виступала за окремим пунктом порядку денного, який вона сама внесла. І вона була єдиною делегацією, яка виступала за цим пунктом, з власним трактуванням і Мінських угод, і тих незаконних подій, які вчора відбулися за повною організаційної підтримки та участі РФ. Жодна інша делегація в ОБСЄ не поділила підходів Росії до оцінки незаконних "виборів", які проводилися вчора".

Прокопчук також розповів, що делегація України у ході свого виступу наголосила, що вчорашні "вибори" на Донбасі є злочином та грубим порушенням українського законодавства, досягнутих раніше домовленостей, і що "за цей злочин потрібно відповідати". 

"Тому ми закликали делегації інших країн до солідарності і, відповідно, до посилення політико-дипломатичного тиску на РФ як країну-агресора з тим, щоб змусити її виконувати ті зобов’язання, які вона взяла на себе", - сказав дипломат.

Він також додав, що у виступах делегацій інших країн теж дуже чітко прослідковувалася позиція, що санкції будуть діяти по відношенню до Росії до того часу, допоки не будуть виконані Мінські угоди в частині, яка стосується врегулювання російсько-українського конфлікту на Донбасі. У той час, як ті санкції, що стосуються Криму, будуть діяти до того часу, допоки Росія не звільнить Крим та не поверне його Україні. 

Як повідомляв 5.UA, 11 листопада в ОРДЛО проходило "голосування" на так званих виборах "глав народних республік" і "депутатів народних рад". Міжнародне співтовариство виступило із засудженням псевдовиборів. У Європейському Союзі, США, Японії заявили, що проведення "виборів" в ОРЛДО є порушенням Мінських домовленостей. Президент України Петро Порошенко заявив, що фейкові "вибори" на Донбасі ніким не будуть визнані, а Росія понесе відповідальність за їх проведення.

Чак Норріс та ліквідований Захарченко: як мешканці ОРДЛО висловили свій протест проти фейкових виборів

/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Для реєстрації на ЗНО школярам необхідні ID-картки – Міносвіти
Наступний матеріал
Штаб ООС: ворог застосував 82-мм міномети, поранений військовий ЗСУ

Збройні формування РФ готуються до "виборів" – стягують у Донецьк танки та важку артилерію

Порошенко пропонує внести зміни до Конституції України через фейкові вибори на Донбасі

Польща не визнає жодних дій, що підривають суверенітет та територіальну цілісність України – МЗС країни

СБУ та прокуратура відкрили провадження через "вибори" в ОРДЛО – кого каратимуть

Яйця та інші "плюшки": як в ОРДЛО заманюють брати участь у "виборах" – ФОТО

Фейкові вибори в ОРДЛО – реакція НАТО на дії Росії