парапланерист
парапланерист 5 канал

"Вихідні у небі": як українські парапланеристи підкорюють небо

Читайте по-русски
Літальний апарат може піднятись у небо навіть на рівному майданчику

Завершують день у небі Черкащини парапланеристи. Літати з парамотором можна лише зранку та ввечері – коли вщухає вітер. Фанати неба обрали локацію ближчу до природи – в полі.

Олександр збирається у небо за відчуттям вільного лету й водночас помилуватися черкаськими краєвидами.

Гвинт уже готовий, а крило ще довго розкладати, заплутається – і безпечно злетіти не вийде. Але головна складність для охочих політати – підняти крило – а важить воно 5 кілограмів.

"З пустим баком середня вага десь біля 30 кг, а далі є баки 10 літрів, 15, 8 літрів, тому фізична підготовка має бути відповідна для того, щоб можна було з цією вагою не тільки піднятись, а ще і пробігтись порядку 10–15 метрів, скільки потрібно для злету", – каже учасник парамоторного вікенду Олександр Конош. 

Парамотор – це невеликий двигун із гвинтом за спиною пілота. Тяга від гвинта штовхає пілота. Механізм одягається на спину як рюкзак і є одним цілим із підвіскою, яка й фіксує планериста.

 парапланерист
парапланерист5 канал

"Парамотор літає таким цікавим чином, що приблизно на половині потужності ви продовжите прямолінійно рухатись ,а якщо додавати швидкості, то ми не починаємо летіти швидше, ми починаємо летіти вгору, а якщо знову ж таки відпустити педаль акселератора, то ми будемо планувати, тому у парамотора нема і такої речі як якась відмова двигуна – це стандартна ситуація", – розповідає учасник Андрій.

Літальний апарат може піднятись у небо навіть на рівному майданчику. А мотор робить спортсменів незалежними від напрямку вітру.

Самі спортсмени називають парамотори найпростішою та найбюджетнішою авіацією. Його вартість стартує від 2 тисяч євро. Крім того, вони ще й економні: за годину польоту спалюють усього 4 літри бензину, за цей час можуть пролетіти близько 40–ка кілометрів.

 парапланерист
парапланерист5 канал

Черкащина стала першим регіоном, куди завітали парапланеристи. Вони збираються цьогоріч об'їздити всю Україну. Для цього започаткували парамоторні вікенди. Які проводитимуть у різних куточках країни.

"Взагалі чим далі росте техніка, тому що раніше на мотопароплані можна було полтітати ось так, як кажуть – навколо свого хвоста, зараз такі установки, такі крила, що можна літати маршрутні польоти – це дуже видовищно, це дуже красиво", – каже організатор Володимир Осичнюк. 

Наступну локацію для польотів мотопланеристи запланували у Кам’янці–Подільському.

Яна Лимаренко, Вячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
Рейв проти свавілля: як пройшла акція проти насильницькиx затримань на Подолі
Наступний матеріал
Премія імені Георгія Ґонґадзе оголосила цьогорічних переможців – хто з журналістів став лауреатом
Loading...

Єврокомісія пропонує послабити обмеження на в'їзд до ЄС

Пляжі в умовах пандемії: як у Європі насолоджуються сонцем у масках – сюжет

Чим особливі безалкогольні бари у США та чому вони стають популярними – сюжет

Майорка відкриває свої кордони для туристів

Болгарія з травня відкриває туристичний сезон

"Європейська солідарність" вимагає закрити "Буковель" – курорт працює та ігнорує обмеження "червоної" зони