аеропорт
аеропорт Shutterstock

Єврокомісія пропонує послабити обмеження на в'їзд до ЄС

  Читайте по-русски
  Єврочиновники посилаються на останні поради науковців, які наголошують, що вакцинація вагомо допомагає розірвати ланцюг передачі хвороби

  Європейська комісія пропонує дозволити в'їзд до ЄС з несуттєвих причин не лише всім особам, що приїжджають з країн з позитивною епідеміологічною ситуацією, а тим, хто отримав останню рекомендовану дозу дозволеної у блоці вакцини від коронавірусу.

  Про це повідомила пресслужба ЄК.

  Єврочиновники посилаються на останні поради науковців, які наголошують, що вакцинація вагомо допомагає розірвати ланцюг передачі хвороби.

  Дозвіл можуть поширити на вакцини, рекомендовані ВООЗ для екстреного застосування. Пропонується дозволити в'їзд до ЄС тим людям, які отримали останню дозу вакцини принаймні за 14 днів до прибуття.

  Невакциновані діти повинні мати можливість подорожувати зі своїми вакцинованими батьками, якщо у них буде негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 не раніше ніж за 72 години до часу прибуття. У таких випадках держави-члени ЄС можуть вимагати додаткове тестування після прибуття.

  Крім того, Комісія пропонує підняти поріг кількості нових випадків захворювання на COVID-19, який визначає перелік країн, з яких можна дозволити всі поїздки. Пропозиція полягає в тому, щоб збільшити поріг 14-денної сукупної частоти повідомлень про випадки ковіду з 25 до 100. Це залишається значно нижчим від поточного середнього показника в ЄС, який становить понад 420.

  Напередодні в Україну прибула нова партія китайської вакцини CoronaVac – ще пів мільйона доз. Нагадаємо, ВООЗ внесла вакцину Moderna у список рекомендованих до екстреного використання.  Також, українські інфекціоністи наголошують, що CoronaVac і Pfizer, які входять до переліку препаратів для щеплення українців, є безпечними. Незначні побічні реакції можливі менш ніж в 1% людей.

  Попередній матеріал
  У Польщі виявили індійський варіант коронавіруса
  Наступний матеріал
  В Євросоюзі закликали перевіряти стічні води на коронавірус
  Loading...

  В Україну прибула нова партія китайської вакцини CoronaVac – пів мільйона доз

  Понад мільйон: у Німеччині за добу зробили рекордну кількість щеплень

  В Україні новий рекорд щеплень: ще 120 осіб вакцинували другою дозою – що відомо

  Степанов анонсував прибуття нової партії китайської вакцини CoronaVac

  У Pfizer заявлять, що до кінця року випустять пігулки від коронавірусу

  Туреччина закупила 50 млн доз російської вакцини від коронавірусу