Печера
Печера 5 канал

На Донеччині у затопленій шахті облаштували майданчик для печерного дайвінгу

Читайте по-русски
Ентузіасти вирішили створити цей маршрут через закриті іноземні курорти

Зануритися на глибину майже 20 метрів і пройти підводні печерні маршрути. Тепер це можливо і в Україні. У Зайцевому на Донеччині за 10 кілометрів від лінії фронту заходилися навчати печерного дайвінгу. Для цього облаштували траси у покинутій штольні, де за радянських часів видобували гіпс. Як це було – бачила журналістка "5 каналу" Вікторія Ковальова.

Штольня знаходиться біля Зайцевого – унікальне місце для печерного дайвінгу. Після того, як іноземні курорти у зв’язку з карантином закрили, місцеві ентузіасти вирішили облаштувати підводні маршрути в Україні. Давайте подивимося! 

За 10 кілометрів від фронту в затопленій гіпсовій штольні дайвери проклали вже 9 підводних трас загальною протяжністю півтора кілометра. Глибина и в них сягає 20-ти метрів.

"Маршрути дуже великі. І їх дуже багато. Ми ще не дослідили всю частину. В деяких місцях цієї затопленої штольні ми ще не були взагалі. Тут для навігації – рай!" – зазначає інструктор з печерного дайвінгу Роман Ованесов.

Уперше про можливість розробки підводних трас у затопленій гіпсовій шахті заговорили незадовго до початку бойових дій. Фахівці з різних куточків країни здійснювали розвідку маршрутів. З початком війни ідею закинули на довгі 6 років. 

"В Україні взагалі печерний дайвінг базувався раніше на поїздках за кордон. Печерники їздили за кордон. Там вони занурювалися. І тренуватися в Україні вони не могли", – пояснює  інструктор з печерного дайвінгу Роман Ованесов.

Торік, коли кордони через пандемію закрили, Роман врешті вирішив реалізувати давню мрію. До нього долучився і син Єлисей. Розчистили територію, провели світло, встановили сходи та майданчик для відпочинку. Скромно, але зі смаком. 

Тепер занурюватися у зайцевській штольні можуть усі, хто має сертифікат міжнародного зразка з печерного дайвінгу. Решту, щоб допустити до глибин, спочатку навчають. Курс розрахований на 4 дні. Спершу обов'язкове тренування на суші. 

Юрій – початківець. Опановувати навички печерного дайвінгу приїхав із Харкова.

"Ми приїхали на пару днів. Для того, щоб пройти курс, треба зануритися", – каже дайвер Юрій Заболотній.

У парі з Юрієм працює досвідченіший Руслан. На його рахунку – понад 1000 занурювань у різних куточках світу. Проте досвіду саме печерного дайвінгу чоловік ще не мав.

"Печера – це перш за все. Основне, що може здивувати. Вона цікава. Є каверн. Відкритий майданчик. Він підійде для новачків. Можна подивитися для себе, зайде чи не зайде", – каже дайвер Руслан Молчанов.

За рік на Донеччині проклали підводні траси у гіпсовій штольні Зайцевого та в печерах Іванграда. У процесі – робота ще над трьома об'єктами. 

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Донецька область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Єрмак затіяв небезпечну гру" – журналістка про призначення Вітренка
Наступний матеріал
"Зеленський ніколи не боротиметься з рукою, яка його годує" – політолог про обіцянки президента щодо олігархів
Loading...

Багатотонна соляна брила-трибуна та прозорі монокристали: у Соледарі відкрили підземний музей

У Маріупольському зоопарку ведмедиця народила одразу трьох ведмежат: подробиці

Довибори у ВР на Донеччині: чи може перемогти кандидат із російським паспортом та як цьому завадити

У Bellingcat встановили особи росіян, які катували бранців у донецькому концтаборі "Ізоляція"

Довибори показали розчарування у партії влади – у "ЄС" подякували виборцям за підтримку Кошулинського та Кузьменко

З низькою явкою та низкою порушень: як пройшли проміжні вибори на Івано-Франківщині та Донеччині