Лариса Волошина, журналістка
Лариса Волошина, журналістка 5 канал

"Єрмак затіяв небезпечну гру" – журналістка про призначення Вітренка

Читайте по-русски
Традиція піднімати ставки напередодні перемовин, аби потім отримувати щось в обмін на поступки є кремлівською, а не європейською, вважає Лариса Волошина

Призначення очільником НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка є небезпечною грою кремлівського штибу на підвищення ставок напередодні перемовин, і її натхненником є керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказала журналістка Лариса Волошина.

"На мій погляд, зараз ведеться дуже небезпечна гра з боку Офісу президента. Вони піднімають ставки, мені здається. Тому і те, що ми спостерігаємо з призначенням Вітренка – навіть голова Верховної Ради Дмитро Разумков сказав, що це призначення є незаконним і воно напряму порушує антикорупційне законодавство", – зазначила вона.

"Всі ці речі робляться для того, щоб потім було про що домовлятися – і це дуже небезпечно. Тому що по суті, така традиція піднімати ставки перед перемовинами, щоби потім робити поступки і таким чином щось отримувати, вона в принципі московського, кремлівського штибу. Європейська і світова цивілізована традиція перемовин передбачає, що сторони відкриті одна до одної і демонструють співпрацю до перемовин, а не за столом", – пояснила Волошина.

На думку журналістки, ідейним натхненником "підвищення ставок" є голова Офісу президента Андрій Єрмак.

"Саме його особа під загрозою, він викликає у всіх багато питань. Намагаючись втриматися, довести свою корисність, зараз затіяна ця небезпечна гра", – вважає Волошина.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, у середу, 28 квітня, Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади глави "Нафтогазу" та призначив натомість Юрія Вітренка. У США такий крок назвали "порушенням принципів корпоративного управління", а посли країн G7 застеререгли від політичного втручання в управління НАК.

Європейський Союз, а також низка міжнародних фінансових організацій – Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк і Міжнародна фінансова корпорація – висловили своє  занепокоєння щодо звільнення голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва.

Попередній матеріал
Тріщини росли на очах: на трасі Львів-Луцьк обвалився міст через Західний Буг – хто винен та як вирішуватимуть проблему
Наступний матеріал
На Донеччині у затопленій шахті облаштували майданчик для печерного дайвінгу
Loading...