Андрій Коболєв
Андрій Коболєв 5 канал

Коболєва звільнили, щоб віддати ОПУ на "Велике будівництво" 50 млрд грн резервів "Нафтогазу" – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Як пише видання, вже колишній очільник НАК двічі відмовляв президенту Зеленському, чим образив його

  Одна з причин звільнення Кабміном Андрія Коболєва з посади глави "Нафтогазу України" – це 50 млрд грн резервів компанії, які Офіс президента дуже хотів би спрямувати на фінансування "Великого будівництва".

  Як мовиться у матеріалі видання ZN.UA: "Банкова хотіла, забравши ці кошти у НАК, спустити все на "Велике будівництво", аби "підігріти" всіх, хто з цієї інфраструктурної афери живиться".

  Як пише автор, все почалося з того, що нині вже колишній голова "Нафтогазу" спочатку відмовився "помінятися" посадами із Юрієм Вітренком – аби перший очолив Міненерго, а другий найбільшу енергетичну компанію країни.

  А потім начебто ще дав зрозуміти, що не погодиться віддати на президентський проєкт резерви НАК – вони були сформовані на випадок, якщо боржники не розрахуються з компанією. Адже регіональні газорозподільні підприємства та виробники тепла разом завинили "Нафтогазу" близько 65 млрд грн.

  Як пише видання: "Два тижні тому Володимир Зеленський зустрічався з Андрієм Коболєвим і запропонував йому рокіровку: Вітренко очолює "Нафтогаз", а Коболєв – Міненерго. Коболєв відмовився. Зеленський образився. А потім образився ще раз, коли стало зрозуміло, що президентські дороги Коболєв теж фінансувати не збирається, і майже 40 млрд грн дивідендів – максимум, на який може розраховувати держава".

  Нагадаємо, цього тижня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління "Нафтогазу". Мовляв, торік компанія отримала 19 млрд грн збитку. Новим головою призначив Юрія Вітренка, який раніше так і не зміг стати першим віцепрем'єром і міністром енергетики.

  У США такий крок назвали "порушенням принципів корпоративного управління", а посли країн G7 застеререгли від політичного втручання в управління НАК. ЄС і міжнародні фінансові організації теж висловили серйозне занепокоєння через втручання в роботу "Нафтогазу".

  Напередодні також стало відомо, що члени наглядової ради "Нафтогазу" достроково йдуть у відставку.

  Попередній матеріал
  Тупицький та Касмінін залишилися без зарплати та службового авто
  Наступний матеріал
  У ЄС відреагували на санкції, запроваджені Кремлем, проти топпосадовців євроспільноти
  Loading...