unian.ua

"Ви нас не кинули": як у Криму кримські татари реагують на закон про корінні народи

Читайте по-русски
Закон про корінні народи може стати складовою "холодної" деокупація Криму, наголошують експерти

Насправді закон про корінні народи особливо торкнеться людей, які живуть в окупованому Криму. Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "ПОЛІТКЛУБ із Віталієм Портниковим" заявила Таміла Ташева, правозахисниця, заступниця постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим з 25 жовтня 2019 року. 

"Це був великий запит як від кримськотатарської громади, яка проживає і стала переселенцями на підконтрольній частині України, так і від кримських татар у Криму. Вони завжди говорили протягом цих 7 років із початку окупації: "Дайте нам чіткий сигнал, чи ви Крим повертаєте, чи ви його не повертаєте? Чи ми вам, як кримські татари і корінний народ Криму, як люди, які досі чинять спротив, чи ми вам важливі чи ні?" І власне Україна зараз дала дуже чіткий сигнал", – пояснює Ташева. 

І додає: "І саме цього сигналу, в тому числі, боїться Володимир Путін. Бо з одного боку є окупаційна влада, яка переслідує кримських татар, як корінний народ, а з іншого боку – Україна, як материнська держава, яка, навпаки, підтримує. А про Меджліс кримськотатарського народу, який заборонений рішенням 2016 року в РФ і визнаний екстремістською організацією, у законі про корінні народи говориться, що представницькі органи, зокрема Меджліс, будуть фінансуватися з державного бюджету України. Оце є дуже потужні сигнали, які наші люди в Криму чують. За останні два дні я не мала жодної розмови, коли б мені люди з Криму, саме кримські татари, не говорили зі сльозами, що нарешті нас визнали, що це дуже важливий крок".

Своєю чергою нардеп від "Голосу" Ярослав Юрчишин наголошує, що закон про корінні народи стане складовою "холодної" деокупація Криму.

"Я переконаний, що це буде одним із тих моментів "холодної", поступової деокупації, про яку ми дуже рідко говоримо. А ми прекрасно розуміємо, що якщо в нас уже роками триває війна, там потрібно боротися не тільки за території, а й за уми людей. У мене дуже багато друзів кримських татар. І спілкуючись із кримськими татарами у Криму, вони сказали: "Ну, нарешті ми бачимо, що ви нас не кинули", – цитує нардеп.

І наголошує: "Такі кроки чітко показують людям, які змушені були залишитися в Криму, які там борються, – а в Криму дуже часто з'являються синьо-жовні прапори, і з динаміків лунає Гімн України, – що ми не забуваємо, що ми насправді пам'ятаємо і що ми зараз на материковій Україні робимо все, щоб повернути Крим. Але повернути Крим по-новому". 

Дивіться повне відео програми "ПОЛІТКЛУБ із Віталієм Портниковим":

Як повідомляв 5.UA, 1 липня 2021 року Верховна Рада проголосувала законопроєкт "Про корінні народи України", а також скасувала закон про створення вільної економічної зони (ВЕЗ) "Крим" і про особливості здійснення економічної діяльності на окупованих територіях.

Нагадаємо, у НАТО вкотре наголосили, що "Крим – це Україна, а не Росія". Також у НАТО відмовилися йти з Чорного моря і заявили, що зміцнюватимуть співробітництво в регіоні.

Попередній матеріал
Екскомандувач Збройних сил США в Європі: загроза конфлікту з боку Росії в Чорному морі досить велика
Наступний матеріал
Замість "гризти граніт науки" – пішов на Донбас: історія ветерана АТО, який створив ІТ-компанію
Loading...

Як живуть кримські татари, які втекли після окупації Криму, – ексклюзив із Новоолексіївки

"Ласкаво просимо до Криму": на Київщині пройшов фестиваль кримськотатарської культури

МЗС засуджує політику РФ, спрямовану на знищення кримськотатарської ідентичності

У середмісті Києва – хода до Дня кримськотатарського прапора

Кримськотатарський прапор об'єднав українців різних національностей довкола цінностей свободи – Порошенко

ПАРЄ ухвалила резолюцію про порушення прав кримських татар