Кримськотатарський прапор postfactum.ks.ua

Що для кримських татар і загалом для України означає прийнятий закон про корінні народи – Умєров пояснив

  Читайте по-русски
  Після прийняття закону "Про корінні народи України" почнеться робота над законопроєктом "Про статус кримськотатарського народу"

  Верховна Рада вчора, 1 липня, проголосувала законопроєкт "Про корінні народи України", а також скасувала закон про створення вільної економічної зони (ВЕЗ) "Крим" і про особливості здійснення економічної діяльності на окупованих територіях. Що це означає для кримський татар і загалом для України, а також для повернення Криму, пояснив народний депутат, співголова МФО "Кримська платформа", член Меджлісу кримськотатарського народу Рустем Умєров, пише QHA.

  Читайте також: "Ви нас не кинули": як у Криму кримські татари реагують на закон про корінні народи

  Умєров розповів, що сам законопроєкт про корінні народи обговорювався впродовж 30 років. 

  За його словами, у Конституції України вже був термін "корінні народи", але не було закону, який визначає ці народи і їхні права.

  Умєров наголосив: "З'явився закон, завдяки якому будуть захищені права, мова, культура, звичаї кримських татар, караїмів, кримчаків. Цей закон також забезпечує підтримку і фінансування кримськотатарських інститутів із боку держави. Крім цього, у разі появи елемента, що представляє загрозу для корінних народів, закон передбачає захист цих народів державою".

  Умєров пояснив, що закон "Про корінні народи" дуже важливий, оскільки він забезпечує основу. Після прийняття цього закону кримські татари зможуть представляти уряду різні проєкти, а також організувати різні програми для розвитку народу.

  Також Умєров розповів, що після прийняття Закону "Про корінні народи України" почнеться робота над законопроєктом "Про статус кримськотатарського народу".

  "У Законі "Про корінні народи" визначено такі важливі теми, як хто такі корінні народи, які права вони мають і чи захищені ці права законом. У законопроєкті "Про статус кримськотатарського народу" ми будемо розширювати зміст далі. Наприклад: "Який орган самоврядування у кримських татар, як проходять вибори в Меджліс і Курултай" тощо", – наголосив нардеп.

  Він нагадав, що Рада також скасувала закон "Про створення вільної економічної зони (ВЕЗ) "Крим" і "Про особливості здійснення економічної діяльності на окупованих територіях".

  Умєров роз'яснив: "Коли 7-8 років тому був підготовлений і прийнятий парламентом закон "Про створення вільної економічної зони "Крим", ситуація була не дуже ясна, тому було прийнято дуже загальний закон. Унаслідок з'явилися дві основні проблеми. Перша – це дискримінація. На жаль, наші громадяни, які проживають у Криму, вважалися іноземцями. Ми вже 7 років заявляємо, що ця ситуація суперечить правам людини. Також відтепер будуть визначені всі необхідні процедури для переходу з Криму на материкову частину України. Тому скасування цього закону – велика перемога. До того ж, таким чином, ми також готові до саміту "Кримської платформи".

  Як повідомляв 5.UA, у НАТО вкотре наголосили, що "Крим – це Україна, а не Росія". Також у НАТО відмовилися йти з Чорного моря і заявили, що зміцнюватимуть співробітництво в регіоні. 

  Попередній матеріал
  Sea Breeze-2021 на Херсонщині: відпрацьовували взаємодію в повітрі та на землі
  Наступний матеріал
  У Литві планують ввести екстремальну ситуацію через нашестя мігрантів із Білорусі
  Loading...

  "Співпраця була надзвичайно ефективною": Порошенко про Анталійський форум

  Джемілєв планує поїхати в Туреччину для зустрічі з Ердоганом: говоритимуть про Крим

  Президент Латвії візьме участь в інавгураційному саміті Кримської платформи

  У Раді Європи ухвалили рішення щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму – МЗС

  Президент Польщі підтвердив участь у саміті "Кримської платформи"

  Прибув теплоходом із Туреччини: в Україну не пропустили російського блогера – зірку "Дому-2"