Міжнародний фестиваль повітряних зміїв стартував на Миколаївщині
Міжнародний фестиваль повітряних зміїв стартував на Миколаївщині 5 канал

Восьминоги, роботи і кашалоти: на Миколаївщині відбувся Міжнародний фестиваль повітряних зміїв

Читайте по-русски
Іноземні гості фестивалю запевняють: цей захід уже добре відомий поза межами України

Дев'ять дитячих команд із різних областей України та професійні команди з Туреччини, Франції, Італії, Індії й Китаю. На Миколаївщині вже втретє стартував Міжнародний фестиваль повітряних зміїв, або кайтів, як їх називають професіонали. На урочистому відкритті побували кореспонденти "5 каналу".

Мехмет Назі Акоз із Туреччини – один із найвідоміших кайтерів у своїй країні. Вже 39 років він конструює повітряних зміїв та піднімає їх у небо. Запевняє: таке набриднути не може. Щоразу як уперше.

"Ні, це не нудно. Для мене це зажди дуже весело. Я щасливий, коли створюю повітряних зміїв, працюю з дітьми та передаю їм свій досвід", – каже чоловік.

Цьогоріч на Міжнародний фестиваль до селища Трихати на Миколаївщині привезли більше півсотні великих повітряних зміїв. Приїхали команди з різних країн: Туреччини, Франції, Італії, Індії та Китаю.

Міжнародний фестиваль повітряних зміїв стартував на Миколаївщині
Міжнародний фестиваль повітряних зміїв стартував на Миколаївщині5 канал

Французька команда "Авіта 2" привезла на фестиваль один із найбільших кайтів – синього кита завдовжки 31 метр.

Один день триденного фестивалю присвячений дітям. Дев'ять дитячих команд змагаються, чий повітряний змій кращий та керованіший. І водночас кайтери-початківці мають змогу поспілкуватися з професіоналами, щоб перейняти досвід.

Іноземні гості фестивалю запевняють: цей захід уже добре відомий поза межами України. Багато команд планують свій графік на рік уперед, враховуючи дату проведення фестивалю в невеличкому селищі під Миколаєвом, адже тут чудовий вітер і неповторна атмосфера.

Наталка Полтавець, Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
Скасування прильоту Джуліані: як пояснити конфлікт між Білим Домом і оточенням Зеленського
Наступний матеріал
Філарет іде війною на Епіфанія: чим загрожує цей конфлікт українській церкві
Loading...