5 канал

Вода зі стелі, калюжі на підлозі: у школі на Харківщині ніяк не розпочнуть ремонт даху

Нині у класах другого поверху неможливо перебувати через сирість та грибок

У Харківській області школярі навчаються у школі, яку заливає тала вода. Те, що підтоплює – не новина. Мокре місце вже не перший рік. Ремонт планують, але на папері. Для реалізації потрібно, щоб дах підсох. От тільки сезон зараз не сухий і хто зна, можливо, доведеться терпіти мокрі справи аж до літа.

Бібліотекарка Чкаловського навчально-виховного комплексу Наталя Гусакова демонструє своє робоче місце. Жінка працює без світла та у сирості. Через дірявий дах бібліотеку заливає четвертий рік поспіль. Бібліотекарка розповідає, що через постійну вологу на стінах вже з'явилася пліснява.

В кабінеті інформатики поміж дротами – відра. Частину приміщення залило кілька днів тому, коли на даху почав танути сніг. У кімнаті волого, тому доводиться постійно провітрювати. Щоб уберегти техніку, учням та вчителеві довелося потіснитися.

Тала вода просочується через шви у стелі. Затопило майже весь другий поверх.

У цій опорній школі 22 класи та більше чотирьох сотень учнів, частина дітей – із сусідніх сіл. Цього року заклад отримав багато інтерактивних комплексів, меблів та техніки. Але через потоп усе новітнє приладдя сховали.

"Я шокована: всюди потьоки, всюди цей грибок, там половина стіни випала. Якщо ми не будемо говорити про цю проблему – наша школа роки два ще постоїть і можна буде будувати нову", – коментує мати учня Олена Чубукіна.

Батьки скаржилися чиновникам з управління освіти. Ті звітували: латали покрівлю школи торік, а от капітального ремонту тут не було від кінця минулого століття.

"Розроблена проектно-кошторисна документація не по ремонту, а по реконструкції цього даху, по утепленню його, і покритті спеціальною мембраною. Вартість проекту 7 мільйонів. Ця проектно-кошторисна документація 19 лютого буде затверджуватися на сесії сільради і потім займемося пошуком грошей", – запевняє начальник відділу освіти, культури і спорту Чкаловської ОТГ Валерій Бєлєвцов.

Та ремонт покрівлі можна буде розпочати лише після того, як просохне дах. Це може затягнутися до літа. А до того часу дітям доведеться вчитися в аварійній школі.

"Ми скоротили уроки: в старшій школі до 40 хвилин, в початковій школі до 30 хвилин, ми скоротили перерви. У нас велика перерва була 30 хвилин, зараз 20 хвилин. У нас о другій годині діти йдуть всі додому", – прокоментувала директорка навчально-виховного комплексу Тетяна Тимощенко.

Нині майже всі діти навчаються на першому поверсі. Але сирість відвойовує нові приміщення. Тож у департаменті освіти обіцяють за потреби переселити школярів до будинку культури.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"

Попередній матеріал
У Парижі загинуло 7 осіб внаслідок пожежі в будинку
Наступний матеріал
Лукашенко пояснив, чому Білорусь значно посилила охорону кордону – відео

Рибна паличка, фрукти та шніцель: у шкільних їдальнях Одеси тестують пілотний проект "шведського столу"

На Харківщині перша парафія приєдналася до ПЦУ

"Обережно, падають бурульки": харків'яни бояться ходити вулицями через кригу на дахах

У Харкові з'явилося "соціальне таксі": як це працює

У Києві навколо обрання нового директора школи виник скандал – подробиці

Українські конструктори показали надсучасний приціл для військової техніки: як діє станція