5 канал

У Києві навколо обрання нового директора школи виник скандал – подробиці

У батьків, діти яких відвідують навчальний заклад, викликало сумніви те, яким чином обирають нового завідуючого

Відкритий конкурс – закрита інформація. Місяць тому столичний департамент освіти оголосив конкурс на посаду директора 306-ї школи Деснянського району Києва. І за цей час, за словами батьків дітей, які там навчаються, не раз порушував його процедуру.

"На сьогоднішній день ми не знаємо, немає ніякої інформації на сайті про склад комісії, хто є нашими конкурсантами. Та інформація, яка була опублікована 8 січня на сайті департаменту, наказ 691 за підписом Олени Фіданян, – він потім зник", – розповідає активістка Юлія Різник.

Після того як наказ про початок проведення конкурсу на посаду директора школи зник із сайту, за кілька днів аналогічний документ знову з'явився на інтернет-сторінці столичної адміністрації. Утім уже без подробиць про етапи відбору. Така ситуація вкрай збентежила батьків.

"Ми бачимо підміну наказів, і це вже викликає певні сумніви. І так складається відчуття, що обираємо не кандидата в директора, а суддів до антикорупційного суду. Ну і у будь-яких батьків закрадаються сумніви, що щось тут не так відбувається", – пояснює активістка Ірина Стайловська.

У департаменті освіти Київської адміністрації закиди батьків спростовують. Кажуть: ситуація з наказами – то справа рук розробників сайту. І додають, що брати участь у відборі майбутнього керівника закладу може будь-хто.

"Департаменту освіти нема чого приховувати про конкурс, бо тут не одна школа. Щось сталося із сайтом, справді, ми прочитали, зразу відреагували. Ми не знищуємо там інформацію, вона завжди відслідковується спеціалістами. А розголошувати на сайті персональні дані людини, яка тільки претендує на щось – людина може подати до суду на нас", – прокоментувала директорка Департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян.

Щоби перевірити, чи справді "прозорий" конкурс відкритий для всіх – ідемо до університету Грінченка. Саме там розпочався перший етап відбору. В аудиторії жодного вільного місця. Близько двох десятків претендентів змагаються за головну посаду в двох школах Києва та 3-х дитячих садках.

"Психологічне оцінювання, яке складатиметься з двох частин. Перша частина – це буде визначення ваших особливостей поведінки. Після того як ви пройдете тестування за комп’ютером, буде бланкове тестування, певні психологічні завдання", – пояснила завідувачка навчально-виховного центру університету ім. Грінченка Юлія Бреус.

Щоби не заважати конкурсантам – залишаємо аудиторію. Оголосити результати першого відбору департамент обіцяє 5-го лютого. Тим часом батьки кажуть, що контролюватимуть усе до останнього.

Нонна Лактіонова, Денис Дончук, Ігор Костюк, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Волкер розповів, як США працюють над визволенням полонених українських моряків
Наступний матеріал
Уткнувся носиком і просив уваги: сліпий собака шукає дім та нову родину
Loading...

У Бердянську сталася аварія на колекторі – без води лишилися більш як 100 тисяч містян

У садочку в Дніпрі дитині серйозно травмували око: вихователька замовчувала

У містах Сумщини шириться грип і ГРВІ: школи Шостки вже закрили на карантин

У Луцьку – бум щеплень від кору: який "стимул" запропонували учням і вчителям

У Харкові батьки біля відділку поліції вимагали затримати чоловіка, який чіплявся до дітей біля школи – сюжет

Рейдерство чи виконання рішення суду: що відбувається навколо санаторія "Лермонтовський" в Одесі