5 канал

Рейдерство чи виконання рішення суду: що відбувається навколо санаторія "Лермонтовський" в Одесі

Торік Мін'юст виграв у суді і передав "Лермонтовський" на баланс Міністерства оборони

Близько шостої ранку до лікувально-профілактичного санаторію "Лермонтовський" прийшли представники Міністерства оборони з судовими виконавцями. Запевняють, відтепер оздоровниця належить військовим. Планують організувати тут реабілітаційний центр для армійців та їхніх родин. Однак працівники закладу кажуть, що це рейдерське захоплення. В ситуації розбиралась Ольга Дунська.

Суди між "Укрпрофоздоровницею" та Міністерством юстиції за право власності на санаторій тривали п'ять років. Торік Мін'юст виграв у суді і передав "Лермонтовський" на баланс Міністерства оборони.

Василь Палас – новопризначений керівник закладу. Каже, відомство планує перепрофілювати санаторій на реабілітаційний центр для військовослужбовців АТО та Операції Об'єднаних сил. І обіцяє залишити весь персонал на своїх робочих місцях.

"Ще в 2018-му році всі будівлі і споруди санаторію "Лермонтовський" були передані з Міністерства юстиції Міноборони України, всі накази підписані ще в середині минулого року, Міноборони зацікавлене в розвитку санаторію, тому збереже весь колектив. На базі санаторію буде створено центр реабілітації, що також буде доступний одеситам", – пояснив в.о. керівника санаторію.

Натомість працівники закладу вважають, що це рейдерське захоплення. А ласі 12 гектарів на узбережжі хочуть просто забудувати.

"Не пускали на роботу, в нас пацієнти, які після інфаркту, інсульту, травм, їм потрібно надавати допомогу та порядок. Ми боїмося, що будуть забудови, ми це знаємо, санаторія не буде як такого, єдиний унікальний санаторій в Одесі, який залишився", – розповідає старша медсестра закладу Ірина Михайлова.

Передачу санаторію працівники "Лермонтовсьского"називають незаконною. І вже готують звернення до Верховної Ради України.

"Міністерство юстиції, в особі держпідприємства, в інтересах якого був поданий позов про виселення, вже не є власником, а військові на даний момент в суд з цього приводу не зверталися, тому вирішили задіяти грубу фізичну силу – захопити комплекс санаторію", – запевняє адвокат ПАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України "Укрпрофоздоровниця" Ілля Халдай.

Усі закиди щодо силового захоплення санаторію у Міністерстві оборони спростовують. І запевняють, що мають законні підстави почати реорганізацію комплексу.

"ПАТ "Укрпрофоздоровниця" відмовляється допускати до санаторію представників Міноборони. 25 січня, на виконання рішення Господарського суду Одеської області, з метою вчинення виконавчих дій прибули представники державної виконавчої служби, Національної поліції та Міністерства оборони України", – йдеться в заяві.

Поки представники "Укрпрофоздоровниці" намагаються втримати контроль над санаторієм, новопризначені керівники вже оголосили про інвентаризацію закладу.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Із точки зору канонічного права присутність в Україні РПЦ є порушенням – Євстратій Зоря
Наступний матеріал
Такого не було більш які півстоліття: Полтавщина побила рекорд 1961 року за кількістю снігу

Як би черги не вийшло: екс-генсек НАТО Расмуссен також спростував свою підтримку Тимошенко

Відомий письменник Пауло Коельйо спростував свою підтримку кандидатури Юлії Тимошенко

Ситуація в ООС: про що звітують у Міноборони – завершено

Ситуація в зоні ООС: про що звітують у Міноборони – завершено

12-річна одеситка стала наймолодшим майстром спорту України з кульової стрільби

У Міноборони розповіли, як Кремль використовує ФСБ на непідконтрольних Україні територіях