Валерія Островська
Валерія Островська 5 канал

12-річна одеситка стала наймолодшим майстром спорту України з кульової стрільби

Звання дівчинка здобула на дорослому чемпіонаті – і це лише через 1,5 роки після початку занять

12-річна одеситка стала наймолодшим майстром спорту України з кульової стрільби. З-поміж професійних спортсменів Валерія Островська здобула стільки очок, скільки під силу навіть не всім дорослим. Як готується юна спортсменка до Чемпіонату Європи – дивіться в сюжеті.

"Ми змінюємо трохи кут, висовуємо потиличник, тоді гвинтівка теж опускається вниз. Цим ми зараз займаємося, щоб чітко вийшла на мішень, прицілювалася більш точно", – тренер допомагає Валерії зафіксувати гвинтівку. Після чого спортсменка робить кілька пострілів.

На Чемпіонаті України з кульової стрільби Валерія здобула звання майстра спорту.

"Був дорослий чемпіонат України, але діти все досить юного віку, 2004-2006 року народження. Але виступили гідно і результати показали дорослі", – запевняє тренер одеської обласної ДЮСШ з кульової стрільби Ганна Вєлєва.

Тренер Валерії, Костянтин Дзюба, додає: "Для дитини в 12 років це дуже гідно. Вона перший майстер спорту, який виконав настільки рано. Попередній виконував у 14 років, ми теж цим пишаємося. Він наймолодший майстер спорту України, теж в Одесі знаходиться".

Стрільбою Валерія займається лише півтора роки, до секції її привели батьки.

"Тренуюся по 2-2,5 години, чотири рази на тиждень. Намагаюся не запускати школу і ходжу на додаткові, тому не виходить частіше ходити в тир. Але буду намагатися займатися по 4 години на день... Найголовніше – це настрій, зосередженість. Усе залежить від стійки, від зброї, від костюма. Тут дуже багато пріоритетів, робота тонка, тому все треба тримати під контролем", – розповідає юна майстер спорту.

За кожен постріл нараховуються бали – що ближче до центру мішені, то більше. У професійних змаганнях використовують електронне табло, а тренуються, зазвичай, спортсмени, на паперових цілях.

Окрім кульової стрільби Валерія планує зайнятися ще й плаванням, щоб укріпити спину. Адже тримати 1,5 години п'ятикілограмову гвинтівку важко. Попереду в дівчини – рік важких тренувань. Спортсменка мріє гідно представити Україну на чемпіонаті Європи й отримати ліцензію на юніорську олімпіаду.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Правоохоронці викрили 2 борделі в центрі Києва
Наступний матеріал
"Люди у воді": в районі Керченської протоки загорілися 2 судна – відео, фото

Еліна Світоліна розповіла, хто її бойфренд – фото

Назвали найкращого спортсмена Європи у 2018 році

Український футболіст потрапив у топ-5 престижного рейтингу воротарів Ліги чемпіонів

В Одесі пролунав вибух у ресторані, є потерпілий

Запроваджено карантин: на Одещині різко збільшилася кількість дітей, хворих на кір

У снігові замети на байку: на Черкащині відгримів мотофестиваль "Замерзлі колеса"