Надсучасний приціл для військової техніки розробили на Харківщині. Універсальну оптико-прицільну станцію створили спеціалісти Ізюмського приладобудівного заводу. Розміром невелика, може монтуватися на вертольотах та безпілотниках. Апарат має лазерне наведення, що забезпечує надточне влучання у ціль. Серійне виробництво може розпочатися наступного року. Більше розповість Оксана Нечепоренко.
Оптико-прицільна станція у вигляді кулі – перша та єдина в Україні такого класу, кажуть її розробники. Завдяки начинню – оптиці, тепловізору, далекоміру та лазерним каналам управління – станція надточна. Призначення прицілу – виявляти наземні цілі на відстані до 7-ми кілометрів та наводити на них озброєння.
Після визначення цілі – пуск ракети: вмикається лазер і зброя націлюється у вказане місце.
Над проектом фахівці Державного приладобудівного заводу працювали майже два роки. Конструктори розповідають: поєднали власні розробки з найкращими світовими винаходами. Всі основні вузли вітчизняні. Приціл можна встановити на гелікоптерах, безпілотниках та бронетехніці.
"На сьогодні основна тенденція розвитку бронетехніки, особливо БТРи, БМП-машини, будують такого класу системи, які забезпечують панорамній огляд зверху. Це у всіх системах: у американців, англійців, французів, у німців", – пояснює головний конструктор заводу Валерій Коваленко.
Нинішні зразки оптико-прицільної станції – дослідні. Випробування в цеху проведуть наступного місяця.
Ізюмський завод працює над поставками оптичних приладів для війська від початку війни на сході. Серед їхніх розробок – цифровий приціл для протитанкових комплексів "Стугна".
Кожен із приладів випробовують.
Лише торік підприємство поставило сотні прицілів для ракетних комплексів "Стугна", "Корсар" та "Бар'єр".
Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, "5 канал"