5 канал

"Вільній Україні – своя вільна церква": прихожани храму на Закарпатті про отримання ПЦУ Томосу

Церкву Святого Стефана збудували на початку 2000-х років і освятив її тодішній предстоятель УПЦ КП Філарет

Урочисті служби з нагоди різдвяних свят служили по всій Україні. На молитву зібралися й у храмі святого Першомученика архідиякона Стефана, що у селі Минай на Закарпатті. Історія церкви особлива тим, що її парафія з моменту відкриття храму побувала у складі і Київського, і Московського патріархату.

Андрій Курта – парафіянин храму Першомученика архідиякона Стефана. На богослужіння до села приїздить із Ужгорода, де мешкає з родиною. Бо в минайській церкві правлять українською.

"Ми завжди молилися українською мовою, що мені дуже імпонує, що я розумію, що я читаю, що я молюся, що я співаю, і ми не сумнівалися, що прийде той час, коли Господь змилується і правда восторжествує", – ділиться парафіянин.

Церкву Святого Стефана збудували на початку 2000-х років і освятив її тодішній предстоятель УПЦ КП Філарет. Проте за три роки парафія перейшла під юрисдикцію Московського патріархату. Торік одразу після об'єднавчого собору громада вирішила стати частиною об'єднаної церкви.

"Ми живемо в дуже складний час, час змін, реформ, але от ця реформа, власне, що відбулася напередодні Різдва – це є дуже радісна новина, тому що у вільній Україні повинна бути відповідно і своя вільна незалежна церква", – каже парафіянка Людмила Топчак.

5 канал

Настоятель приходу протоієрей Степан Біляк 21 грудня звернувся до єпископа Ужгородського та Закарпатського Варсонофія з проханням про приєднання до Православної Церкви України.

5 канал

"Ми дійсно отримали на сьогоднішній день з отриманням Томосу повну незалежність, духовну незалежність, а наша православна віра є душею нашої держави. І от тіло без душі існувати не може", – наголосив настоятель храму протоієрей Степан.

Нині на Закарпатті майже 70 парафій помісної української церкви.

Світлана Максимова, Микола Скунць, "5 канал"

Попередній матеріал
Кутя на передовій: до захисників Мар'їнки у Святвечір приєднався командувач ООС
Наступний матеріал
"Час.Підсумки тижня" з Віталієм Гайдукевичем: найбільші перемоги та конфлікти 2018 року – відео
Loading...

Томос вже в Україні, літак, що привіз його, сів у Києві – ЗМІ

Новий етап для православ'я: як відбувалася церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – підсумковий сюжет

Ця подія об'єднає народ: глава УГКЦ привітав українців з отриманням Томосу

Процес перевезення Томосу до Києва буде надійним – Клімкін

"Від імені мусульман, вітаю православних християн з отриманням Томосу" – Муфтій Саід Ісмагілов

Церемонія вручення Томосу предстоятелю ПЦУ Митрополиту Епіфанію – відео