Урочисті служби з нагоди різдвяних свят служили по всій Україні. На молитву зібралися й у храмі святого Першомученика архідиякона Стефана, що у селі Минай на Закарпатті. Історія церкви особлива тим, що її парафія з моменту відкриття храму побувала у складі і Київського, і Московського патріархату.
Андрій Курта – парафіянин храму Першомученика архідиякона Стефана. На богослужіння до села приїздить із Ужгорода, де мешкає з родиною. Бо в минайській церкві правлять українською.
"Ми завжди молилися українською мовою, що мені дуже імпонує, що я розумію, що я читаю, що я молюся, що я співаю, і ми не сумнівалися, що прийде той час, коли Господь змилується і правда восторжествує", – ділиться парафіянин.
Церкву Святого Стефана збудували на початку 2000-х років і освятив її тодішній предстоятель УПЦ КП Філарет. Проте за три роки парафія перейшла під юрисдикцію Московського патріархату. Торік одразу після об'єднавчого собору громада вирішила стати частиною об'єднаної церкви.
"Ми живемо в дуже складний час, час змін, реформ, але от ця реформа, власне, що відбулася напередодні Різдва – це є дуже радісна новина, тому що у вільній Україні повинна бути відповідно і своя вільна незалежна церква", – каже парафіянка Людмила Топчак.

Настоятель приходу протоієрей Степан Біляк 21 грудня звернувся до єпископа Ужгородського та Закарпатського Варсонофія з проханням про приєднання до Православної Церкви України.

"Ми дійсно отримали на сьогоднішній день з отриманням Томосу повну незалежність, духовну незалежність, а наша православна віра є душею нашої держави. І от тіло без душі існувати не може", – наголосив настоятель храму протоієрей Степан.
Нині на Закарпатті майже 70 парафій помісної української церкви.
Світлана Максимова, Микола Скунць, "5 канал"