пацієнтка у лікарні
пацієнтка у лікарні 5 канал

Відмовилися робити ПЛР-тестування на прохання пацієнтки на Київщині: як медики пояснили цю ситуацію

Читайте по-русски
В Україні щотижня роблять 30 тисяч ПЛР-тестів

Регулярні крапельниці і процедури – такого розпорядку вже тиждень дотримується Ліна Окініна. Напередодні в неї піднялася температура, ускладнилося дихання й почався біль у грудях. Медики поставили діагноз – пневмонія й зробили швидкий текст на коронавірус. Він виявився негативним. Та аби упевнитися, що це точно не COVID-19, пацієнтка попросила зробили їй ПЛР-тест.

"Відверто було видно, що цим займатися ніхто не буде і скоріш за все цей тест мені не зроблять. Телефонувала на гарячу лінію МОЗ, у мене там прийняли скаргу, записали дані і все, що вони мені порадили – це звернутися знову до свого лікаря і спробувати вмовити його. Я їх послухала, але, на жаль, нічого не вдалося", – каже пацієнтка Української районної лікарні Ліна Окініна.

Лише на сьомий день лікування дівчині таки зробили тест. Він виявився негативним.

"Мене ця ситуація дуже хвилювала, в першу чергу через те, що у відділенні є хворі люди, ослаблені люди, літні люди і медичний персонал, який захищений теж недостатньо добре. І я хвилювалася, що можу стати джерелом інфекції для цих людей", – розповідає Ліна Окініна.

Не було лише відповідного наказу – пояснюють у лікарні. Мовляв, куди шпиталізувати і як допомагати пацієнтам із симптомами коронавірусу, визначає Міністерство охорони здоров'я.

"На той час, коли вона надійшла, порядок дій був такий, що пневмонія, яка має право бути не ковідною, а сезонною, звичайною пневмонією, ніхто їх не скасовував, якщо немає епіданамнезу, якщо немає тих показів, які мають бути до проведення цього тесту, то він не робиться", – каже заступниця головного лікаря Української районної лікарні Інна Топчій.

Та 10 квітня у Міністерстві охорони здоров'я змінили правила.

пацієнтка у лікарні
пацієнтка у лікарні5 канал

"Ми тестуємо від сьогодні всі пневмонії, які перебувають в інфекційних лікарнях, а також лікарнях іншого профілю, але є діагноз пневмонія", – повідомив Віктор Ляшко.

Після зміни протоколу в Українській районній лікарні ПЛР-тест провели чотирьом пацієнтам. У всіх негативний результат.

Медики пояснюють: самі проводити таке тестування не можуть. У районних лікарнях є тільки експрес-тести. ПЛР-системи має лише столична лабораторія.

"Ми робимо забір мазків. Це вудбувається тут. Відправляється в лабораторний центр обласний. Там робиться цей аналіз, ми отримуємо відповідь", – пояснює заступниця головного лікаря Української районної лікарні Інна Топчій.

В Україні щотижня проводять 30 тисяч ПЛР-тестів. Їх зобов'язані робити, якщо у пацієнта гостре респіраторне захворювання, температура, кашель, утруднене дихання, або ж якщо людина повернулася з-за кордону чи контактувала з інфікованою особою. Якщо лікарі не хочуть проводити тест, юристи радять фіксувати відмову.

пацієнтка у лікарні
пацієнтка у лікарні5 канал

"Якщо ви дзвоните сімейному лікарю, ви можете записати цю розмову, але перед тим ви повинні лікаря попередити, що ви будете записувати розмову. Якщо ви безпосередньо спілкуєтесь з лікарем в лікарні, то складіть акт про те, що у вас такі симптоми, а лікар вам відмовляє у призначенні тесту. Цей акт має підписати він і ви. Якщо він відмовляється, просіть завідувача відділення або головного лікаря, щоб вони прийшли і підписали", – каже юристка Марія Семенюк.

Тоді лікаря можна буде притягнути до відповідальності за недбалість. Та найкращий метод, кажуть правники – звертатися на гарячу лінію МОЗ або ж місцевих департаментів охорони здоров'я.

Ірина Саєвич, Валентин Стрельцов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Один відволікає, інший скидає ВОГи": як російські окупанти використовують безпілотники на Приазов'ї
Наступний матеріал
Якщо я виривав майданівця з рук беркутівця, це не означає, що я нападав на нього – Княжицький про справу Чорновол
Loading...

Стало відомо, куди підуть гроші від штрафів за порушення карантину

"Політ нормальний": у Нацбанку розповіли, як українська економіка пережила перший місяць карантину

На Великдень йти й молитися біля храмів: МП нехтує карантином попри спалах COVID-19 у Лаврі

Більшість мешканців столиці підтримують закриття метро та носіння маски у громадських місцях

"Я зла, як пантера": у Чернівцях жінка під собором облаяла поліцейських через карантин – відео (18+)

Коронавірус в Україні: чому МОЗ не тестує кожен підозрілий випадок