5 канал

Великий випуск в Академії сухопутних військ: у Львові офіцерські погони отримали понад 300 лейтенантів

Серед випускників – 25 учасників війни на сході України

Сьогодні, 2 червня, випуск у Львівській військовій академії імені гетьмана Сагайдачного. Свої погони отримали більш як три сотні лейтенантів. Цього року урочистості були у визначений термін. Три роки поспіль військові виші проводили дочасні випуски, адже на фронті була жорстка нестача кадрів. Серед нинішніх випускників теж є ті, хто одразу поїде до зони дій Об'єднаних сил. Деталі дивіться у сюжеті кореспондента "5 каналу" Марти Шикули.

Урочистим маршем та підкиданням монеток угору. Так із рідною військовою академією прощаються молоді офіцери. Цього року їх понад три сотні. Серед випускників – 25 учасників війни на сході України, які вступили до вишу просто з фронту. Присягу зачитує бойовий випускник Андрій Пец.

Андрій Пец у складі 80-ї десантно-штурмової бригади на передовій провів півроку. Визволяв від бойовиків Слов'янськ.

Чоловік розповідає: "Ніби вчора прийшов в академію і як один день... Емоції переповнюють. Будемо звільняти Україну від загарбників. Якщо взяти мій бойовий досвід і взяти досвід, який я здобув в академії, – це великий багаж, який я зараз поєднаю і на передових рубежах сходу України він мені стане в пригоді. І ми швидко з моїми товаришами доїдемо до перемоги".

У день закінчення навчання у виші випускники отримують дипломи і погони лейтенантів. Не обійшлося і без ще одного давнього військового ритуалу. Молоді офіцери дають курсантам гроші за перше військове привітання до випускника. Стільки, скільки знайдуть.

Підтримати молодих офіцерів прийшли побратими, старші колеги з бойових бригад, рідні та друзі. Батьки випускників зізнаються, пишаються та водночас переживають за дітей.

5 канал

Наталія Яворська, мати одного з випускників, каже: "Ми хочемо, щоб війна закінчилася. Щоб наші хлопці завжди могли обороняти та захищати і повертатися живими. І хочемо щоб війна закінчилася, думаю цього хоче кожна мама".

У академії, кажуть випускники, отримали достатньо професійних знань, щоб гідно захищати Батьківщину.

Начальник національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного Павло Ткачук говорить: "Я впевнений, що наші випускники зі зброєю в руках і з Україною в серці, і в душі з вірою, здобудуть цю велику перемогу, яка вкрай потрібна для нашої держави".

Тепер молоді лейтенанти роз'їдуться у різні бойові частини Збройних сил України та в райони проведення операції Об'єднаних сил

Марта Шикула , Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Фоторепортаж: як пройшов День відкритих дверей у Нацакадемії сухопутних військ

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Кремлю – червона картка: сотні людей у Києві вимагали звільнити бранця Кремля Олега Сенцова – сюжет
Наступний матеріал
Колишній полонений Кремля про Сенцова та можливість повернення Криму – в "Рандеву"

"Друг Хитрий": Львів прощається з молодим добровольцем "Правого сектору"

На Донеччині ворожі снайпери тяжко поранили двох українських бійців

Національний університет оборони випустив близько півтисячі магістрів

Військові ООС доставили дітям Тошківки дефіцитні ліки, книжки та смаколики

Без прикрас та цензури: демобілізований боєць "Сайгон" презентував збірку історій з фронту "Грязь"

Урочистий випуск в університеті оборони ім. Черняховського – відео