Випуск в Національному університеті оборони

Національний університет оборони випустив близько півтисячі магістрів

Серед випускників більшість уже мають бойовий досвід на Сході України

Найбільший випуск за часів Незалежності. Майже 500 випускників Національного університету оборони 1 червня отримали дипломи магістрів. Більшість слухачів пройшли російсько-українську війну і військову науку знають на практиці. Серед випускників чимало кавалерів державних нагород, зокрема і троє Героїв України. 

Навчання тривало від двох до трьох років. Довше магістерський диплом здобували заочники. Більшість із них чергували навчання з воєнними буднями в окопах на сході України. Церемонію нагородження випускників розпочинають хвилиною мовчання – вшановують загиблих військових.

Віктор Муженко, начальник генерального штабу ЗСУ, сказав: "Збройні сили України утвердилися у свідомості українців як єдиний форпост, що здатний стримати і захистити їх від російської агресії. Найголовніше те, що за духом і переконаннями армія стає українською. Тому що захищає не лише незалежність, а й національні цінності саме українського народу".

Серед випускників університету оборони троє Героїв України. 9-ро слухачів отримали дипломи з відзнаками та золоті медалі. Найкращих випускників відзначають особливими нагородами. Це перехідний меч Королеви Британії. Ця багаторічна традиція є символом тісної співпраці між двома оборонним відомствами.

Начищену до блиску шаблю у руках тримає підполковник Олександр Гладіщук, який також є випускником Національного університету оборони ім. І. Черняховського. Каже: "Плани – одразу у війська, щоби застосувати свої знання для зміцнення обороноздатності нашої держави".

Канікул у випускників-військових не буде, вони відразу візьмуться за найважливіше – оборону країни. Ну а поки прощаються з бойовим прапором і востаннє марширують плацом рідного університету.

Сергій Барбу, Юрій Усік, Ігор Селянинов, "5 канал"

Попередній матеріал
"Мені б ще гратись в піжмурки і в класи": українські артисти записали зворушливе відео до Дня захисту дітей
Наступний матеріал
Відкриття новозбудованого мостового переходу на автодорозі Одеса – Рені: виступ Президента – відео

Військові ООС доставили дітям Тошківки дефіцитні ліки, книжки та смаколики

Брифінг речника Міністерства оборони – відео

Без прикрас та цензури: демобілізований боєць "Сайгон" презентував збірку історій з фронту "Грязь"

Брифінг речника Міністерства оборони – відео

122-мм артилерія та міномети: в ООС розповіли про поточну ситуацію на сході

Брифінг речника Міністерства оборони – трансляція