Демобілізований боєць 'Сайгон'

Без прикрас та цензури: демобілізований боєць "Сайгон" презентував збірку історій з фронту "Грязь"

Легко про складні й навіть страшні ситуації – одне з правил творчості військовослужбовця

Без купюр, прикрас і вигаданих героїв. Демобілізований військовослужбовець з позивним "Сайгон" презентував книгу оповідань з фронту під назвою "Грязь". Саме цим словом, вважає автор, можна охарактеризувати те, що відбувається на українському сході.

Написати книгу він пообіцяв собі, коли був на війні. З того часу минуло три роки.

Це перша книга Сергія. У ній він зібрав правдиві історії з війни: про себе, своїх ворогів і своїх фронтових друзів. Один із них завітав і на презентацію.

Це була перша зустріч друзів після служби. Акіму, якого автор у своїй книзі описує як вольового і вимогливого командира, присвячене ціле оповідання під однойменною назвою. За словами товариша, автор пошкодував "грязі" в оповіданні.

А от нецензурної лексики автор не шкодував. Описував усі діалоги військових і свої роздуми у важких, небезпечних ситуаціях, як кажуть, без купюр.

Так і лягли на білий аркуш історії з оригінальною мовою про те, як розвідка в засідці сидить, як ворог сліпо гатить. Про пошуки загублених аватарів, або про те, як можна "зеленим" і щойно прибулим на фронт солдатам розказувати вигадані байки. Нудьгуючи вночі на чергуванні.

Легко про складні й навіть страшні ситуації – одне з правил творчості "Сайгона". І, звісно, відсутність літературного редагування. Такі тексти сприймають не лише його товариші. Зачитується й поважна публіка.

"Мені дуже подобаються оповідання, хоч я була категорично противником цієї лексики, але зараз я розумію, що в цьому контексті воно не шокує", – пояснила читатачка Валентина.

Колега не лише по зброї, а й по перу – Мартін Брест – ще один автор військової прози, який долучився до написання одного з оповідань збірки. Пояснює присутнім, чому і він, і "Сайгон" мусять писати про історії з фронту.

"Через п‘ять років виявиться, що всіх цих людей там не було. Були інші люди, в яких є багато орденів, медалей, нагородні пістолети, грамоти від начальника генерального штабу. Але саме цих людей не було. А, якщо ми про них не напишемо, то їх, виходить, і не буде", – пояснив демобілізований військовослужбовець ЗСУ Мартін Брест

Тому і нині автор "Грязі" продовжує писати. Героїв ще не на одне видання. "Сайгон" зазначив, що писатиме, поки читатимуть.

Ірина Герасимова, Олексій Тищенко, "5 канал"

Дивіться також:

ФОТО: Десантники перетворили частину снаряду від РСЗВ "Смерч" на витвір мистецтва

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Брифінг представника штабу ООС за результатами першого місяця проведення Операції об’єднаних сил – відео
Наступний матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони – відео

Бойовики на Донбасі кілька тижнів поспіль намагаються йти в наступ – Президент

Необхідні термінові рішення: Волкер розповів чого потребує "гаряча війна" на Донбасі

Що то за "третя сила", яка знищує позиції бойовиків на сході – "Стоп терор"

Держдеп США: Ніде у світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, як на Донбасі

"Без втрат зброї, техніки, людей": у Рівне зі сходу повернулися бійці полку зв'язку

Урочистий випуск в університеті оборони ім. Черняховського – відео