У Києві презентували четверту книгу 'Вклоняємось доземно українському солдату'

Історії живих Героїв сучасної війни: у Києві презентували збірку "Вклоняємось доземно українському солдату"

У книзі є історія кривавих боїв за Савур-Могилу

Надруковано четверту збірку під назвою "Вклоняємось доземно українському солдату", в якій містяться реальні історії з лінії фронту живих Героїв сучасної війни.

Книгу презентували школярам однієї з київських шкіл. У збірці розповіді про героїчну оборону українських військових на сході України з вуст самих Героїв та їхніх побратимів.

Поки сучасна російсько-укаїнська війна не увійшла в підручники історії, видавництво "Народна армія" вирішило розповсюджувати серед школярів збірки матеріали, зібрані військовими журналістами на фронті. Щоб українські діти знали правду про історію сьогодення. Презентували книгу самі ж Герої збірок.

У книзі є історія кривавих боїв за Савур-Могилу. Військовий медик Народний Герой України Тетяна Іваненко тоді рятувала українських солдатів поблизу Старогнатівки. Підрозділ, у якому вона служила, ворог накрив реактивними снарядами. Тетяна теж була поранена, але це не завадило їй витягти з-під "Ураганів" шістнадцятьох бійців. Жінка поділилася, що згадує про той бій практично щодня.

"В той момент страшно не було. Страх приходить згодом, коли ти це все обдумуєш, усвідомлюєш, що могло б бути, коли ти вже переносив поранених на собі. Когось врятував, когось не владося. І тільки через добу розумієш, що тобі було страшно", – розповіла Тетяна.

Про 21 серпня 2014 року тепер можна почитати на сторінках збірки "Вклоняємось доземно українському солдату". Книжки привезли школярам. Героїня й сама прийшла до школи, щоб діти з перших вуст почули про реалії війни. Зазначила, що такі розмови даються їй непросто.

"Ми дуже часто говоримо про це з сином, але я дуже не хочу, щоб він знав, що таке війна", – пояснила жінка.

А от видавці збірок переконані, що принаймні школярі старших класів мають знати про нинішні події на сході, хоча б через сторінки книги зазирнути війні в очі.

"Ця книга – це фактично історія боротьби українського народу за незалежність, і наші діти мають знати цю історію", – розповів головний редактор газети "Народна армія" Роман Драпак.

Більшість школярів, яким презентували збірку, добре знають, що відбувається на сході. Але почути реальні історії від живих Героїв України для них справжнє везіння. А для самих Героїв – почесна місія. Заради цього вони дістали з шухляд найсокровенніше – свої зірки. Хоча більшість із них вважають, що носити їх ще час не настав.

"Просто товариш полковник дуже наполягав. Але ордени одягнемо, коли закінчиться війна", – зазначив Герой України Валерій Чибінєєв.

Ірина Герасимова, Василь Дмитрієв, "5 канал".

Дивіться також:

ФОТО: Десантники перетворили частину снаряду від РСЗВ "Смерч" на витвір мистецтва

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Вчора ревіла, просто ревіла": мешканці Водяного розповіли, як ворог обстріляв їхнє житло
Наступний матеріал
За скалічене життя підлітку – три роки умовно: у Луцьку вирок суду обурив місцевих мешканців

"Вчора ревіла, просто ревіла": мешканці Водяного розповіли, як ворог обстріляв їхнє житло

Коли і ким замінять куратора так званих "Д/ЛНР" Суркова – аналітик

Проводжали, стоячи навколішки: у Житомирі попрощалися з загиблим на Донбасі морпіхом

"Це не нормально, розумієте?": подробиці загибелі батька та сина внаслідок обстрілу бойовиками Троїцького

Підполковника Нацгвардії заґратували на 13 років

ООС на Донбасі: терористи зазнали значних втрат