На території Національного музею історії України у Другій світовій війні відкрили фотовиставку "Герої".
На виставці представлено 12 світлин та 12 історій українських вояків. Серед них фотографії українців, які воювали в різних арміях світу. Зокрема, Радянського Союзу, Великої Британії, Сполучених Штатів. Представлені також світлини бійців, які сьогодні воюють на сході України.
На виставці є фото Володимира Пилипенка – віце-адмірала, героя Радянського Союзу, який виступив ініціатором примирення між ветеранами Другої світової війни, що воювали в складі різних армій.
Серед героїв також є і українська воячка Євдокія Завалій, яка стала першою жінкою-командиром морської піхоти та залишалася нею протягом усієї Другої світової.
За словами ініціаторів, ідея виставки в тому, щоб поєднати два покоління захисників України – українців, які билися в Другій світовій і українців, які воюють зараз на сході.
"Серед українців Другої світової (ідея – 5.UA) – це показати участь українців на всіх фронтах: на радянсько-німецькому фронті, на африканському, на європейському, вояків Української повстанської армії. Тобто показати увесь спектр, в якому українці відзначились в Другій світовій війні", – розповів голова ГО "Центр мілітарної історії" Василь Павлов.
На виставці представлені шестеро героїв сучасної української армії. Зображені лише живі бійці. Серед них командир 128 гірсько-піхотної бригади Сергій Собко, Ігор Гордійчук, який командував обороною Савур-Могили, Василь Тарасюк – герой оборони Авдіївки.
Значно більше, ніж на світлинах тут було присутніх героїв просто під час відкриття виставки: десантник Андрій Ковальчук, танкіст Євген Межевікін, який брав участь в обороні Донецького аеропорту. Також були військовослужбовці, які брали участь у війні на Донбасі та вже демобілізувалися. Вони переконують, що такі події варто проводити задля пам’яті та виховання майбутніх поколінь.
На відкритті виставки був присутній і Президент. У своєму зверненні Петро Порошенко заявив, що українська армія сьогодні відходить від радянських традицій. А розбудова власного війська – це один із основних пріоритетів влади.
Нагадаємо, День пам'яті та примирення – пам'ятний день в Україні, який відзначають 8 травня, у річницю капітуляції нацистської Німеччини. Відповідно до указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є "гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму".
Дні пам'яті та примирення були проголошені рішенням 59-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН 24 листопада 2004 року. Ці дні присвячені пам'яті тих понад 60 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу.
Дивіться також:
Гордість "Укроборонпрому": чим дивував вітчизняний виробник зброї на міжнародній виставці - фото

















