Курт Волкер
Курт Волкер Фото dpa

Необхідні термінові рішення: Волкер розповів чого потребує "гаряча війна" на Донбасі

  Як приклад, він навів виведення з ладу і неможливість належної роботи місцевої інфраструктури, зокрема подачі електроенергії, тепло- й водопостачання, а також засобів комунікації

  Гуманітарна ситуація на сході України, особливо поблизу зон бойових дій на Донбасі, ускладнюється протягом тривалого часу й зараз потребує термінових рішень. Про це заявив під час телефонної прес-конференції у четвер спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер, повідомляє "Укрінформ".

  "Ви можете побачити погіршення гуманітарної ситуації протягом тривалого часу", – зауважив представник американського зовнішньополітичного відомства.

  Як приклад, він навів виведення з ладу і неможливість належної роботи місцевої інфраструктури, зокрема подачі електроенергії, тепло- й водопостачання, а також засобів комунікації. Крім того, за його словами, залишаються обмеженими можливості людей для пересування.

  Особливо це відчувається в приватному секторі поблизу лінії розмежування. Крім того, за його повідомленням, небезпечною залишається ситуація з питною водою через пошкодження вузлів цієї інфраструктури, а також затоплення шахт, зокрема радіоактивно забруднених.

  Волкер також звернув увагу на ризик для життя людей, які проживають у районах бойових дій та страждають від постійних обстрілів, зокрема прицільного снайперського вогню.

  "Отже, це активний конфлікт, я би сказав, "гаряча війна". І це вимагає величезної гуманітарної підтримки, яка не може ігноруватися", – наголосив високопоставлений американський дипломат.

  За його словами, "це справді потребує розгляду в терміновому порядку".

  Як повідомляв 5.UA, миротворча місія ООН на Донбасі може розблокувати реалізацію Мінських угод.

  Попередній матеріал
  Порошенко закликав главу ЄБРР збільшити обсяги фінансування проектів в Україні вдвічі
  Наступний матеріал
  Відігралися в овертаймі: хто став переможцем жіночої Ліги чемпіонів-2018

  Держдеп США: Ніде у світі немає більш небезпечного місця для російськомовного населення, як на Донбасі

  Лише після звільнення: Волкер заявив, що готовий відвідати Донецьк і Луганськ

  Волкер зустрівся на Донбасі з командувачем ООС Наєвим

  Продовжили мандат і розширили повноваження: спецпредставник держдепартаменту США відвідає Донбас

  Волкер вирушає на український схід – що планує побачити

  Волкер назвав умову, яка дозволить розблокувати виконання "Мінська"