Успішна трансплантація. Пацієнта, якому вперше в Україні пересадили легені, виписали з лікарні. У чоловіка було тяжке захворювання, і без пересадки від донора шансів вижити не було. Нині герой нашого сюжету повернувся додому, до нормального життя і мріє про подорожі після карантину. Подробиці дізнавалася журналістка "5 каналу".
"Одягатися не можу, ходити. Років три не виходжу з квартири", – казав пацієнт Віктор Бабій.
Це інтерв'ю записане місяць тому. У лікарняній палаті 56-річний Віктор очікує на пересадку легенів. У чоловіка вже 10 років невиліковна хвороба – бульозна емфізема. Вона провокує кисневе голодування, і людині стає важко дихати. Жодного лікування, крім трансплантації, не було, кажуть лікарі.
"Єдиний метод лікування – це трансплантологія. Воно не лікується", – зазначила дружина пацієнта Алла Бабій.
Кардіохірург Львівської лікарні швидкої допомоги Роман Домашич запевнив: "Самий основний параметр – це є ризики відторгнення, розміри, дуже багато пазлів мало скластися, щоб трансплантація відбулася".
12 години від початку операції, і операція завершується успішно. Віктор – перший пацієнт в Україні, якому зробили трансплантацію легенів. Донором став 54-річний чоловік, що помер від інсульту. Родичі дали дозвіл на забір органів, і медики врятували відразу шість життів, пересадивши серце, легені, печінку, нирки і рогівку ока. Нині Віктор почувається добре. Щодня займається з реабілітологами та на тренажерах.
"Впродовж дня, він займається на велосипеді, ходить, він займається стільки , скільки має сил. Після трансплантації легень – це дуже хороший результат", – наголошує реабілітолог Львівської лікарні швидкої допомоги Ілля Братунець.
Пацієнт Віктор Бабій розповідає: "Реабілітація, це важко. Через те, що я практично не ходив, м’язи атрофується. Зараз мені реабілітуватися важко. Ноги болять. Все болить. Але нічого працюємо на тим".
Демонструє, як може робити вдих на повні груди. Нині його виписують. Далі реабілітацію пацієнт проходитиме вдома. На прощання обіймає свого лікаря та дякує за врятоване життя.
"40 % успіху це є трансплантація сама. Наступні 60 – це післяопераційний період. Він тривав близько місяця. Два тижні реанімації тяжкі. Він вже в нас стояв на ногах на 2 день після операції, на 7 годину екстубований. Цей місяць пройшов як один день. Тобто це та мрія мого життя, яка здійснилася. Це мрія тих українців яким потрібна трансплантація", – повідомив кардіолог Львівської лікарні швидкої допомоги Ігор Гуменний.
Додому Віктора проводжає увесь колектив лікарні.
"Я не могла повірити, що людина за місяць так як він не міг дійти від спальні до кухні, доходив з перервами і дихав концентратор. Що через місяць може, ходити. Він відчуває себе повноцінно", – додала дружина пацієнта.
Після курсу реабілітації Віктор мріє відвідати сина, який живе за кордоном, та поїхати з дружиною на море. Хочуть усією сім'єю зустрітися з родичами донора і подякувати їм за можливість дихати.
"Я би дуже хотіла з мамою зустрітися, з жінкою зустрітися, щоб ми породичалися і були як рідні. Я їм дуже вдячна, що вони врятували мого сина", – підсумувала мама пацієнта Марія Бабій.
Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Дивіться також: У Львові провели першу в Україні трансплантацію серця дитині – як це було