В окупованому Севастополі розкопали древній храм
В окупованому Севастополі розкопали древній храм krymr.com

В окупованому Севастополі під час незаконних розкопок виявили древній храм – ЗМІ

Читайте по-русски
Розкопки на території окупованого Севастополя проводять московські і уральські археологи

В окупованому Севастополі в ході незаконних археологічних розкопок було виявлено приміщення храму, яке існувало з IV століття до н.е. до IV століття н.е. Про це повідомляє проект "Крим.Реалії".

"У ході робіт нами було виявлено одне з приміщень, яке колись, ймовірно, належало храму. Храм примикав до вулиці, на північ від нього знаходилася площа, де проходили релігійні таїнства, а за цією площею – підсобні приміщення даної споруди", – сказав завідувач відділу "Городище і некрополь" Станіслав Рижов.

За інформацією прес-служби музею-заповідника "Херсонес Таврійський", в даний час розкоп доступний для огляду відвідувачам. Він розташований ліворуч від Туманного дзвону.

Розкопки на території окупованого Севастополя проводять московські і уральські археологи.

Раніше повідомлялося, що МінТОТ ініціює обмежувальні заходи щодо 28 наукових та музейних установ, представники яких взяли участь у незаконних розкопках на території окупованого Криму. За даними МінТОТ, за період 2014-2018 років Мінкультури РФ було прийнято понад 90 наказів про видачу дозволів на проведення археологічних розкопок на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

Довідка. Після незаконної анексії Криму Росія прийняла під свою юрисдикцію всі об'єкти культурної та історичної значення, що знаходяться на території півострова. Однак Київ наполягає на приналежності пам'яток українському народу і просить прийняти їх під захист ЮНЕСКО. Заповідник "Херсонес Таврійський" у Севастополі входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Кандидатами на внесення в список є Ханський палац у Бахчисараї, Генуезька фортеця в Судаку, Кримська астрофізична обсерваторія, Мангуп-Кале, Ескі-Кермен і Чуфут-Кале.

Як повідомляв 5.UA, 11 березня 2019 відбулося засідання Апеляційного суду Амстердама у справі за позовом держави Україна до Археологічного музею Амстердамського університету про повернення в Україну експонатів виставки "Крим – золотий острів у Чорному морі". 16 липня 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав винесення остаточного рішення у справі про "скіфське золото". У суді зазначили, що сторонам виділено 2 місяці для надання запитуваної судом інформації, а вже потім суд розгляне справу далі.

Дивіться також фотогалерею за темою:

В Єгипті туристам показали унікальні гігантські статуї фараона Рамзеса ІІ – ФОТО

Попередній матеріал
У "Буковелі" обірвався трос під час роупджампінгу – один із постраждалих у реанімації
Наступний матеріал
Разумков заговорив про мовний закон: "Я прихильник того, щоб підтримувати українську мову, але діяти механізмом пряника"
Loading...