Продукти бджільництва – для реабілітації українських військових. У Запоріжжі на острові Хортиця переселенець із Донбасу відкрив незвичну пасіку. На ній виготовляють маточне молоко та трутневий гомогенат. Пасічник працює разом із науковцями місцевого вишу. Із цілющих компонентів, отриманих від бджіл, створюють ліки для бійців, які зазнали тяжких поранень. Про лікувальні властивості продуктів пасіки дізнавався наш Денис Розенков.
Володимир Малихін займається бджолами вже понад сорок років. Мав велику пасіку на Донеччині. Але через російську агресію вимушений був виїхати до Запоріжжя.
"Приїхали, слава Богу, що приїхали, хоч так, плановано. Бо вже стали підпирати. Там, де була пасіка моя, там стали напирати, були обстріли. Хату розбили", – зауважив чоловік.
Малихін розповідає, захопився бджільництвом давно і випадково. Йому довелося шукати незвичні ліки для своєї дитини.
"У нього по пальчику пішли такі бородавки, папіломи. І випадково я звернувся, так, думки вголос були, до своїх колег, а вони кажуть – знайди бджоляра, візьми у нього прополіс і клади на ці ось нарости, і воно з'їсть в нуль", – поділився чоловік.
Відтоді, каже Володимир, апітерапією – виготовленням ліків із бджолиних продуктів – почав займатися професійно. У Запоріжжі зараз має п'ятдесят вуликів. Їх встановили на Хортиці. Адже тут унікальна флора із лікувальними рослинами.
"Є серйозний вплив на деякі хвороби, й місцева рослинність може на це впливати. Бо кожна квітка має зовсім інший амінокислотний склад", – зазначив пасічник.
Працюють тут і науковці Запорізького національного університету, і фахівці спілки пасічників України. Разом вивчають властивості бджолиних продуктів – пилку, прополісу, маточного молочка, трутневого гомогенату та бджолиної отрути. Керівник науково-дослідницького центру В'ячеслав Савцов каже – багато років страждав від логоневрозу. Випробував різні лікувальні засоби.
"Я ще й дуже-дуже заїкався. Я вперше спробував правильно зібране, правильно збережене і правильно вжите маточне молочко. Ефект був буквально за 20 хвилин. У мене виправилася вимова", – поділився чоловік.
Зараз із продуктів, зібраних на пасіці, виготовляють спеціальні ліки для українських військових. Пан Володимир майже два роки перебував у російському полоні. Після повернення переніс дві операції, тепер проходить реабілітацію. Каже, дуже допомагають мазі.
"Мазями почали лікувати переломи ребер. У мене не розкриваються легені повністю. І мені дуже допомагає бджолиний подмор", – зазначив ветеран ЗСУ.
Чоловік показує шрами від тортур у російській в'язниці. Розповідає, лікування йде важко, але він сподівається на одужання:
"От вона, бачите, не світліє, і не проходить. Ось цю ногу мені вилікували. Вона теж була як камінь".
Кількість зібраних лікувальних препаратів із пасіки поки невелика. Наприклад, маточного молочка за сезон збирають лише п'ятсот грамів. Тож бджолярі збільшать кількість вуликів. Розглядають також можливість інших засобів апітерапії для військових, зокрема для лікування нервової системи.
Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, "5 канал"
Читайте також: з піхотинців – у бджолярі: ветеран великої війни почав готувати авторські солодощі з меду.
Дивіться також: у Вінниці військовий пенсіонер виготовляє унікальні польові пічки на передову.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.