У Смілі ентузіасти самостійно 'окультурили' місцевий пляж
У Смілі ентузіасти самостійно 'окультурили' місцевий пляж 5 канал

У Смілі ентузіасти самостійно "окультурили" місцевий пляж – вперше за 30 років

Читайте по-русски
Облаштувати пляж спочатку просили у місцевої влади – навіть перемогли в конкурсі громадського бюджету. Але грошей так і не дочекалися

Новий пляж облаштовують ентузіасти у Смілі, що на Черкащині. У місті є декілька водойм, утім, зон для відпочивальників немає. А тому смілянам доводилося засмагати поруч із купами сміття, а плавати – поміж водоростей. На пляжну толоку завітала і журналістка "5 каналу".

Протягом 30 років Графське озеро перетворювалося на болото, розповідає родина Соляр. А тому влітку їм доводилося відпочивати між кущами, а купатися у водоростях, адже іншого пляжу у місті немає: "Самі бур'яни і трава, більше не було нічого".

Пляж мали б прибирати комунальники, але ті сюди жодного разу так і не навідалися, кажуть місцеві. Тож вони вирішили самотужки облаштувати місце відпочинку. Три десятки ентузіастів вирубали всі хащі та завезли сюди пісок.

"Завезли багато свіжого піску, поставили нові сучасні парасольки, поставили майданчик для пляжного волейболу, для пляжного футболу, поставили нові зручні лавки для сидіння", – перераховує волонтер Євген Баштан.

Профінансувати облаштування пляжу ентузіасти спочатку просили в місцевої влади. Їхній проект вартістю 350 тис. грн навіть переміг у конкурсі громадського бюджету, але грошей так і не отримали. Тож звернулися до благодійників і вже встановили нові лавки, туалети та сміттєві баки.

Доки тривали роботи – місцеві дітлахи попросили облаштувати спортивний майданчик.

"Зараз ми проводимо останні приготування, встановлюємо сітку, щоб молодь могла грати у футбол, відпочити по-повному", – каже волонтер Ігор Андрущенко.

На новенькому полі відразу зіграли товариський матч між місцевими командами. Поруч прилаштували волейбольну сітку. Уже через 5 хвилин після того як її натягнули – пляжники прийшли покидати м'яча.

А коли пляж уже майже був готовий, ентузіасти отримали неочікувану пропозицію від Федерації пляжного футболу України.

"Це поле впорядкуємо, розширимо, збільшимо ворота, поставимо, навезу піску… і таким чином ми можемо розраховувати на перший чемпіонат України серед дітей з пляжного футболу в місті Сміла", – пропонує організатор прибирання Азер Мірзоєв.

Всеукраїнський чемпіонат маленьке містечко Сміла готується приймати восени. Місцеві сподіваються, що до того часу грошей із громадського бюджету таки дочекаються, адже мають і на них плани – дооблаштувати пляж, дослідити та почистити дно озера.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

Попередній матеріал
Командування назвало полоненого бійця дезертиром – матір і побратими не вірять
Наступний матеріал
Нефьодов про трансформацію ДФС: "На керівництво митниці чекає конкурс, аби позбутися найбільш одіозних"