Командування назвало полоненого бійця дезертиром – матір і побратими не вірять
Командування назвало полоненого бійця дезертиром – матір і побратими не вірять 5 канал

Командування назвало полоненого бійця дезертиром – матір і побратими не вірять

Читайте по-русски
У бригады наполягають – Гриненко без жодного наказу і не в межах бойового завдання пішов із позицій у бік ворога

Мати бійця 79-ї десантно-штурмової бригади, який потрапив у полон 23 січня 2019 року, отримала від командування частини листа, в якому її сина назвали дезертиром. Мати не вірить. Її син був на бойовому завданні. За роз'ясненнями до бригади з жінкою вирушила і знімальна група "5 каналу".

Боєць 79-ї десантно-штурмової бригади Микола Гриненко потрапив до полону терористів 23 січня 2019 року. Армійця розшукували протягом дев'яти днів, допоки у мережі не з'явилося відео. Виклали його бойовики.

"Нарвався чи то на сигнальну міну, то чи на розтяжку. Пролунав вибух. Я впав. Загубився. Озирнувся – моїх уже не було хлопців. Після чого я почув, що йдуть ваші хлопці та почав кричати, що здаюся", – розповідає боєць на записі.

Матір заручника розповідає: невдовзі після зникнення сина отримала листа з військової частини. В ньому зазначалося, що його вважають дезертиром, адже він самовільно пішов із позиції. Через це й потрапив у полон. Ольга Гриненко в таку версію не вірить. Запевняє: її син виконував саме бойове завдання, на яке зголосився, щоб заслужити позапланову відпустку для побачення з дівчиною.

"Я ввечері з ним говорила. Він був веселий. Ми з ним 11 хвилин проговорили. Він був веселий. Казав: я, може, скоро приїду. Він хотів вийти у відпустку і погодився на це бойове завдання", – каже Ольга Гриненко.

У дезертирство Миколи не повірили і його друзі. Сергій Брянцев, ветеран АТО, каже – на відео, яке оприлюднили терористи, полонений чітко каже, що хоче повернутися. Дезертири так не поводяться. "Хай його спочатку визволять, а потім тут вирішують подальшу долю", – зазначив він.

За роз'ясненнями матір Миколи Гриненка звернулася до командування бригади. Там кажуть: після зникнення бійця автоматично розпочинаються слідчі дії. Дезертирство – це попередня версія внутрішнього розслідування. Адже Гриненко без жодного наказу і не в межах бойового завдання пішов із позицій у бік ворога, наполягають у бригаді.

"Проводилося розслідування службове. За фактом якого вказано, що він покинув самостійно район виконання. Не у фланг або в тил, а в сторону противника. Самостійно, без наказу. Коли йому кричали: куди ти пішов, стій!" – каже заступник командира 79-ї ОДШБр з морально-психологічного забезпечення Ярослав Калашник.

Запевняє, що статтю про дезертирство слідчі вже перекваліфікували: "Слідчі органи мають свою мотивацію, тому вони перекваліфікували наше бачення в статтю, що його викрали незаконно. До цього ми показали, що це дезертирство. 408 стаття, ч.3. Формально!"

У бригаді додають – Миколу Гриненка зрадником не вважають. До того ж, його прізвище майже одразу внесли до списків на обмін. Тож чекають на повернення армійця, аби той розповів, яким чином опинився у полоні ворога.

Наталка Полтавець, Миколаїв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Генерали думають по-іншому": що армійці розповідають про нові позиції біля Станиці Луганської
Наступний матеріал
У Смілі ентузіасти самостійно "окультурили" місцевий пляж – вперше за 30 років
Loading...