В Одесі демонтували барельєф Жукову
В Одесі демонтували барельєф Жукову 5 канал

В Одесі активісти демонтували барельєф маршалу Жукову з будівлі військкомату – реакція містян

Читайте по-русски
На місці пам'ятного знака громадські активісти пропонують встановити пам'ятник загиблим на Донбасі одеситам

Одеські активісти демонтували барельєф радянському маршалу Георгію Жукову з будівлі обласного військкомату, інформує "5 канал". 

Декомунізаційна ініціатива викликала неоднозначну реакцію містян. Дехто навіть зателефонував до поліції. Коли копи приїхали за викликом, учасники акції надали їм документи, які підтверджують, що демонтаж пам'ятного знака розпочали із дозволу самого військкомату.

Із фасаду будівлі барельєф перевезли до сховища музею Південного оперативного командування. На місці пам'ятного знака громадські активісти пропонують встановити пам'ятник загиблим на Донбасі одеситам. Зображення Георгія Жукова підпадає під закон про декомунізацію, позаяк маршал займав керівні посади в Радянському Союзі, зокрема й у комуністичній партії.

Громадський активіст Андрій Грушецький говорить: "У нас в країні є закон про декомунізацію. Закон не має зворотної сили. Проспект Маршала Жукова перейменували в Небесної сотні, а ось пам'ятник залишився. Тут у найближчому майбутньому з'явиться пам'ятник загиблим одеситам у зоні АТО".

Як повідомляв 5.UA, у Харкові суд визнав незаконним перейменування проспекту на честь Жукова.

Попередній матеріал
Удруге за місяць: у Києві спіймали "друга президента", який "продавав" державні посади
Наступний матеріал
У Києві презентували фільм "Незабуті" про те, як 100 років тому українці виборювали свою незалежність – відео