Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Верховна Рада перейменувала чотири села – подробиці

  Читайте по-русски
  Села перейменовані в рамках декомунізації або на прохання місцевих мешканців

  Верховна Рада в середу, 11 вересня, перейменувала чотири села в Одеській, Харківській та Івано-Франківській областях. Про це повідомляє видання LB.ua.

  Зокрема, село Іванівка Любашівського району Одеської області, де проживають 162 особи, постановою №2093 перейменоване в Янівці.

  Перейменування було потрібно в зв'язку зі створенням Любашівської громади, куди увійшло дві Іванівки. Одній Іванівці вирішили повернути історичну назву – Янівка, яку вона мала до 1946 року. Ця назва походить від прізвища місцевого поміщика Яновського.

  Село Рябухине Нововодолазького району Харківської області перейменоване в Гуляйполе відповідно до закону про декомунізацію (постанова №2094).

  За інформацією Українського інституту національної пам'яті, Рябуха був першим головою створеної більшовиками сільради і загинув "від рук куркулів" у ході продрозкладки. Гуляйполе – історична назва цього населеного пункту. Зараз там мешкає лише 86 осіб.

  Село Мелихівка Нововодолазького району Харківської області постановою №2095 змінило назву на Миколаївку відповідно до закону про декомунізацію.

  За інформацією Українського інституту національної пам'яті, 1920 року село Ленівка на честь більшовика Мелехова було перейменоване в Мелехівку. Мелехов був командиром "загону по боротьбі з куркульським бандитизмом" і загинув у ході продрозкладки. Населення – 616 осіб.

  Село Текучі Косівського району Івано-Франківської області на прохання місцевих жителів перейменовано в село Текуча (постанова №2096).

  Йдеться про повернення населеному пункту історичної назви, оскільки назва Текучі з'явилася тільки 1987 року. У всіх історичних матеріалах з 1620 року до середини XX ст. цей населений пункт мав назву Текуча. Населення Текучої – 1415 жителів.

  Нагадаємо, учора – 10 вересня, Харківський окружний адміністративний суд визнав незаконним перейменування проспекту Петра Григоренка на честь радянського маршала Георгія Жукова.

  Попередній матеріал
  ЦВК зобов'язали перерахувати голоси проблемного 198-го округу: що буде, якщо комісію розпустять
  Наступний матеріал
  Загострення на Донбасі: 2 військовослужбовці загинули, один – тяжкопоранений