Ветеран АТО
Ветеран АТО 5 канал

У Дніпрі ветеран АТО хотів скористатися пільгами, а отримав синці – як зреагували побратими

Читайте по-русски
Кривдника ветерана від роботи відсторонили на час службової перевірки, повідомили на підприємстві

Синці над бровою і фото маршрутки, де стався конфлікт із водієм, показує доброволець і учасник бойових дій на сході Петро Кошеленко. Розповідає: намагався скористатися правом безоплатного проїзду, однак водій маршрутки почав нецензурно висловлюватись у бік бійця.

"Водієві показав посвідчення УБД, тому що я маю право, я його заслужив. Він повертається: "Я не зрозумів, гроші плати будеш, ей ти". Він каже: "Атошнік-ху*шник", – розповів ветеран АТО Петро Кошеленко.

Згодом перепалка переросла в бійку. Врешті колишнього атовця з маршрутки просто виштовхали. Конфлікт набув розголосу в соцмережах. Із таким приниженням не змирилися десятки побратимів Петра. Вони заблокували рух маршруток на кінцевій зупинці.

"Ми звертаємося до водіїв із проханням того, що сьогодні ваш маршрут не працює деякий час", – пояснив ветеран АТО Ярослав.

"Це не єдиний конфлікт, таких конфліктів відбувається багато, постійно щось доводиться доводити всім. Ми хочемо вибачень публічних", – наголосив ветеран Олександр Писаревський.

Скандали в міському транспорті Дніпра стали регулярними, коли через карантин міська влада запровадила обмеження для пасажирів-пільговиків. Їхати безплатно, так вирішила спеціально створена комісія, можна лише з 10:00 до 15:00.

Такі обмеження спровокували конфлікти між водіями і ветеранами, каже учасник бойових дій і юрист В'ячеслав Гаркуша. Він і сам не раз наражався на скандали і роз'яснював водіям свої права. Також звернувся до Дніпропетровського окружного адмінсуду і домігся скасування часових обмежень для пільговиків.

"Визнати протиправним та нечинним пункт 4 протоколу 30 засідання спеціальної комісії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Кондуктори не є юристами, вони виконують вказівку", – каже ветеран В'ячеслав Гаркуша.

Обмеження проїзду пільговиків, яке комісія визнала дієвим у боротьбі з вірусом, на практиці не має сенсу, наполягають власники посвідчень.

"Люди їздять без масок, люди їздять стоячи, хоча у кожній маршрутці написано: "Тільки сидячі місця", а ви бачте, що беруть стоячі місяця, але отут ми принципові", – обурюється Олександр Писаревський.

Кривдника ветерана від роботи відсторонили на час службової перевірки, повідомили на підприємстві. Блокаду маршруту атовці зняли після вибачень водія.

"Він дотримувався, що пільги відбуваються в назначений час, але є таке негласне розпорядження, щоб максимально уникати конфліктів. Тобто якщо ви бачите, що є якась конфліктна ситуація, зупиніться, викликайте поліцію, але не напружуйте ситуацію. Якщо трапилася бійка – це взагалі нонсенс, такий водій навіть за нашими правилами має бути звільненим", – каже спеціаліст сектору контролю відділу пасажирських перевезень Департаменту транспорту Іван Васючков.

Тим часом місцева комісія з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації знову продовжила обмеження безоплатного проїзду для пільговиків до 30 квітня, не враховуючи рішення суду.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

Попередній матеріал
Пленарне засідання ВР: поправки до земельного закону
Наступний матеріал
Україна обговорює із Заходом конкретні кроки на випадок російського вторгнення – Кулеба
Loading...

Історія успіху ветерана-бізнесмена, який розводить породистих собак – сюжет

V-Corp: історія нацгвардійця, який допомагає ветеранам дістати фінансову підтримку для власної справи

"Гліб Бабіч. Вірші та пісні": у Києві ветеран російсько-української війни презентував книгу – як це було

В Україні узаконили ринок біоімплантатів: чому це важливо для ветеранів російсько-української війни

Провели обшуки: ДБР викликає сотника самооборони Майдану Солонинка на допит – документ

Розробив унікальний рецепт і розпочав власне виробництво: як ветеран війни створив успішний бізнес