Собівартість одного кілометра проїзду чернівецького тролейбуса становить 60 грн. Така висока ціна через те, що транспорт нині їздить напівпорожній. Усіх охочих у салон не беруть через карантинні обмеження. В якому режимі запрацював громадський транспорт у Чернівцях – розповідають кореспонденти "5 каналу".
Сварки та конфлікти на вході у тролейбуси виникають, адже охочих їхати більше, ніж транспорту. За час карантину чернівчани втомилися щодня долати кілометри пішки.
"Дві години на роботу і додому 2 год. Було складно, немає чим їздити, все закрито", – говорить Мар'яна Козмачук, чернівчанка.
Тролейбуси курсують весь день, але беруть у салон лише тих, у кого є перепустка – це працівники оперативних служб, чиновники, медики, фармацевти, комунальники і журналісти. Пасажирів запускають не більше, ніж сидячих місць у салоні.
"Пенсіонери кажуть: хіба вони не люди? Ми віримо, але якщо візьмемо їх – то вже не будуть їхати ті, кому треба критично", – говорить Лариса Шупарська, заступниця начальника служби руху Чернівецького тролейбусного управління.
Без перепусток у салон – зась.
"Не плачу за проїзд. Краще би ходив транспорт. Важко добиратися, пішки ходимо. По такому посвідченню можу. Я медпрацівник", – каже Людмила, пасажирка.
За безпекою та санітарією в салоні пильнує екіпаж. На кінцевих зупинках прибирають.
"На кільці – стараємося прибрати, протерти все, помити, час такий", – розповідає Валентина Якобець, кондукторка.
Через обмежену кількість пасажирів робота міського транспорту збиткова – кажуть у міськраді. До того ж з медиків за проїзди нині грошей не беруть.
"Це збиткові перевезення. Навіть при всіх повних сидячих місцях. Собівартість 1 км – 60 грн. Ми давали фінансову підтримку на зарплату і електрику, це 5 млн грн. додатково", – каже Володимир Середюк, заступник міського голови Чернівців.
А якщо в салоні спіймають пасажира без маски чи перепустки – екіпажу загрожує штраф у 17 тис. грн.
Анатолій Никифоряк, Максим Шварцман, Чернівці, "5 канал"