Маленька Злата вперше побачила коней рік тому, коли мама привела її до місцевого кінного клубу. Від народження лікарі поставили дівчинці діагноз дитячий церебральний параліч. Оздоровча фізкультура та масажі дитині мало допомагали, розповідає мама Злати. А от після контакту з кіньми донька почувається значно краще.
"Покращується координація рухів, покращується сприйняття навколишнього і психоемоційний стан. Чесно, для мене трохи загадка, як воно працює, але воно, дійсно, працює, тому що ти, коли сидиш на коні, ти відчуваєш всі його рухи. Тобто це дуже класно", – каже Катерина Тикман, мама Злати.
Цю ошатну кобилу звати Мілка. У клубі любителів коней вона зажила слави народної цілительки. Терапевти кажуть: скакуни – хороші діагности – легко ладнають із людьми та відчувають, що в них болить. На заняття з іпотерапії до Мілки приїжджають з усієї України, адже вже поставила на ноги не один десяток хворих – пишаються інструктори.
"У нас дівчинка була Анюта. Вона і ходить зараз уже довгий час. Вона їздила на колясочці. А зараз вона уже своїми ніжками ходить, приходить розмовляє, сама сплигує з конячки", – розповідає інструкторка з верхової їзди Катерина Мельник.
Іпотерапія – заняття з кіньми – лікує травми опорно-рухової системи, покращує кровообіг, підвищує імунітет і допомагає боротися зі стресом, пояснює Дмитро. Чоловік відкрив кінний клуб у Кропивницькому 3 роки тому, а згодом перетворив його на реабілітаційний зооцентр. Нині в ньому 5 породистих скакунів. Але іпотерапевтом може бути не кожен кінь.
"Кінь повинен бути правильно анатомічно складений, кінь повинен бути без будь-яких шкідливих звичок, кінь повинен бути правильно розшаганий. Тільки тоді ми отримуємо той від коня ефект, ту пульсацію, ту енергетику, яка потрібна для занять іпотерапії", – пояснює засновник реабілітаційного центру "Клуб любителів коней та інших тварин" Дмитро Попов.
Для малечі з інвалідністю заняття в центрі безплатні. Для кожної дитини інструктори складають індивідуальну оздоровчу програму, яка передбачає спілкування з кіньми, верхову їзду та гімнастичні вправи верхи на скакунах.
"Основна така наша ціль була сьогодні – це і заняття з іпотерапії, і соціалізація дітей. Ми розраховуємо, що після занять в цьому центрі і спілкування дітей такого загального покращиться і загальний фізичний стан, і психоемоційний стан дітей", – переконує директорка центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Лілія Місюня.
Заняття з іпотерапії відвідує малеча з аутизмом, синдромом Дауна, дітлахи з вадами зору та дефектами розвитку.
За словами інструкторів, хоча б 2 заняття з кіньми на тиждень уже матимуть лікувальний ефект. Покращується настрій, поліпшується самопочуття, заспокоюються нерви. У зооклубі, крім коней, є осел, козенята, ягнята, кошенята і песики. Усі вони також мають терапевтичні властивості і дарують позитивні емоції.
Володимир Іванченко, Олексій Іванченко, Кропивницький, "5 канал"
Читайте також: Жив у невеликій клітці, без їжі, під обстрілами: ведмедя із Бахмуту евакуювали на Львівщину – сюжет
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Маленькі побратими українських воїнів": як урятовані тваринки допомагають ДПСУ захищати Україну