Галицький бенгал та комунальний блогер, так в інстаграмі та тіктоці називає себе ось цей чотирилапий пухнастик. Знайомтеся, це Левчик – котячий очільник Львова.
[media type="youtube" link="Auw–TE_PkjE"]
Дім Левчика – міська рада, господар – міський голова. Разом вони зустрічають іноземні делегації. Ось фото з послом США в Україні, а це – за круглим столом разом із бразильськими політиками. Кіт бере участь у нарадах та разом із чиновниками розв'язує господарські питання. Інколи міському голові доводиться поступитися своїм кріслом чотирилапому напарнику.
Левчик у курсі усього, що відбувається у ратуші. Впродовж дня він контролює роботу усіх відділів та працівників міської ради. Нині працює у кабінеті з керівником Адміністрації міського голови – Євгеном Бойком. Поки посадовець вийшов у справах, кіт впевнено господарює на його столі.
"Він може в будь-який момент зайти в кабінет вилізти на стіл, перевернути стакан, документи і потім думаю, хто це зробив – ну це очевидно, що це наш Левчик. Невипадково є популярний термін кототерапія, робота в міській раді є достатньо стресова, а коти часто виконують функцію терапевтів, які наштовхують на добрі думки", – пояснює керівник департаменту Адміністрації міського голови Євген Бойко.
Але найкраще кіт почувається у кабінеті міського голови, на кріслі. За відсутності очільника – виконує його обов'язки. У Львівській міськраді він з'явився два роки тому.
"Дівчата прийшли на роботу і почули нявкання ось на цьому дереві. Побачили на цьому дереві кошеня. Поставили йому драбину і він своїми ніжками попав на балкон міського голови. Фактично сам вибрав собі робочий кабінет", – розповідає пан Євген.
А насправді кожен кабінет ратуші – котячий. А надто – відділ внутрішньої політики. Тут він їсть, ходить у туалет, має власні іграшки та одяг.
"Левчик має кілька наборів одягу, ось ця вишиванка це дизайнерська. Вона в нього вже десь рік. І вдягають на день писемності, день вишиванки, всі працівники у вишиванках, ну і Левчик. Чесно, він не дуже любить в одязі бути, але хоча б на годинку ми стараємося його одягати. Також, коли до нас приїжджають великі гості, посли або якісь делегації, то можу вдягнути метелика, це для нього вже більш прийнятніше, що можна одягнути", – каже керівниця управління комунікацій Львівської міської ради Ірина Сало.
Левчика обожнюють не тільки працівники міськради. Гості ратуші з порожніми руками не приходять.
"Литовські волонтери приїжджали, то міському голові нічого не дісталася, а от Левчик має таку фотографію, велику картину. Таких подарунків дуже багато, тому іноді наш міський голова жартує і ревнує, до такої уваги до свого котячого колеги", – жартує Ірина Сало.
Характер у нього – ще той, кажуть у міській раді. Він гордий та впевнений у собі, на контакт іде не з усіма. А якщо щось не до вподоби – може навіть вкусити.
Такі риси притаманні більшості котів, кажуть котознавці. І якщо вірити гороскопу, 2023-й рік кота для України буде сприятливий.
"Вони дуже свободолюбиві, гонорові, господарі на своїй території і незважаючи на те, що вони миролюбиві зазвичай, вони завжди готові відстоювати свою територію. Якщо провести паралелі, то Україна буде боротися і теж відстоїть свою територію", – пояснює котознавець Андріана Байло.
Рік кота за східним календарем наступає 22 січня і триватиме до 9 лютого 2024.
Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"
Читайте також: У подарунок корм, переноски й іграшки: харків'ян просять забрати додому котів із притулку, бо обігрівати нічим
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій
"Маленькі побратими українських воїнів": як урятовані тваринки допомагають ДПСУ захищати Україну