Цей пухнастий красень уваги не любить. До рук іде, коли сам вирішить. Прозвали його Кіборг за те, що вижив на вулиці, хоча, за ознаками, раніше був домашнім котом. До притулку Кіборг потрапив із задавненим пораненням.
"Судячи з того, в якому стані в нього була лапа, поранення було досить давно, і це йому доставляло дискомфорт, біль. В ранці вже були некорисні процеси, тому лікарі прийняли непросте рішення з ампутації лапи. Він не зовсім ще звик ходити на трьох лапах. Але пройде час і він зможе вже нормально ходити, втрата лапи аж ніяк не відображується на його житті", – розповіла речниця харківського центру поводження з тваринами Ольга Голубєва.
Від початку бойових дій на Харківщині центр поводження з тваринами дав притулок пів сотні котам. Більшість хвостатих – з району Північної Салтівки. Там їх рятували з-під завалів та обстрілів. Дехто уже знайшов нову родину. Зараз у вольєрах перебуває шість десятків вусанів.
Та тримати таку кількість чотирилапих тут уже не можуть. Котячий будиночок опалюють газом, розплатитися за який нічим.
"Це велика споруда з великими просторими вольєрами. У мирний час у нас не виникало таких складнощів, тому що ми мали фінансування, ми заробляли гроші самостійно і ми спокійно сплачували свої комунальні рахунки", – каже пані Ольга.
Тож закликають харків'ян допомогти. Прохають розібрати пухнастих до морозів, допоки у вольєрах температура не впала до нуля. Разом із благодійниками вирішили заохотити потенційних власників.
"Ми з командою ініціативи "Сейв петс оф юкрейн" виділяємо для кожної тваринки 3 кг корму, також вона отримає в подарунок переноску, іграшку, лоток. А наші водії готові відвести тваринку новому власнику", – наголошує координатор відділу роботи з тваринами Товариства Червоного Хреста Наталія Спесивцева.
У Червоному Хресті підрахували: "заохочувального" корму тваринці вистачить на місяць.
Вибрати домашнього улюбленця можна на сайті центру поводження з тваринами або на його сторінці у соцмережах. Згодом – познайомитися з обранцем та зареєструвати його. Крім того, у центрі просять харків'ян приносити теплі речі, щоб утеплити вуличні вольєри для собак. Підійдуть старі ковдри, пальта без пуху та пір'я.
Оксана Нечепоренко, Антон Авіжас, Харків, "5 канал"
Читайте також: Можна приходити погратися, а можна й додому забрати: як у Києві на ВДНГ працює притулок для тварин
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою: Їх шукають у розбитих селах: як опікуються безпритульними тваринами у прифронтовому Краматорську
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.