Евакуація собаки з фронту. Бахмутський пес Рудий став вірним побратимом для наших захисників. В окопах і на виїздах пухнастий стеріг їхній сон, захищав від чужинців і просто тішив своєю присутністю. Однак під час одного з російських обстрілів – зачепило і чотирилапого. Військові витягнули уламки з тіла тварини, однак песику було необхідне серйозне лікування та реабілітація.
Ці відео з особистого архіву військовослужбовця 93-ї бригади. "Київ", як кличуть його побратими, розповідає про свого близького друга – Рудого. Пес заскочив на позиції оборонців у Бахмуті. Вірно служив і ніс варту в усіх важких місцях фронту разом із бійцями. Одначе хвороби, а пізніше мінно-вибухове поранення потребували евакуації собаки з передової.
"Настає час, коли ми можемо з ним попрощатися. Тому що не було змоги переїжджати разом з ним на той час. Я звернувся на фейсбуці до людей, і люди... Питання вирішилося за 4 дні", – розповідає військовослужбовець 93-ї механізованої бригади Юрій "Київ".
Собаку евакуювали волонтери. Кажуть, що багато тварин лишаються і досі у надважких умовах.
"Ну якщо собака працює з військовими, то хай працює. Якщо вона виконує дійсно якусь роботу. Якщо це люди з тваринами, то краще виїжджати і людям, і тваринам. Безпритульним тваринам теж там немає чого їсти. Котам немає де ховатися, бо немає опалення, немає теплих підвалів, і котам там просто немає де виживати", – наголошує рятувальник команди порятунку тварин Михайло Сторожук.
"Вже, я так розумію, криза минула після його контузії. Він вже поступив в більш стабільному стані, але, на жаль, мав серйозні проблеми. Насправді якби він там залишився, скоріш за все він як мінімум би осліп, а як максимум міг би загинути в будь-який момент", – пояснила завідувачка стаціонару ветеринарної клініки "Рудий кіт" Марина Нємцева.
У клініці Рудий отримав необхідну допомогу. Крім того, лікарі провели операцію з видалення ока, оскільки собака мучився від отриманих травм. Сьогодні пухнастий реабілітується. За ним доглядають і роблять щодень перев'язки.
"Робимо зараз йому перев'язку, обробки рани післяопераційної. Йому було видалено око через те, що око було з глаукомою – воно дуже сильно боліло. І іншого варіанту не було окрім видалення повного. Наше головне завдання – це насправді звільнити тварину від болю, і якщо іншого вибору у нас немає, то, на жаль, такі радикальні хірургічні заходи", – розповіла пані Марина.
Ветеринарка запевняє, що усі рани загояться. Найважливіші органи чуття, як от слух та нюх, не ушкоджені. Стан Рудого Марина називає задовільним – він іще молодий, а тому відновиться швидко. Поки що хвостатий лишатиметься у клініці, але в майбутньому для нього хочуть знайти родину.
Якщо бажаєте забрати Рудого у родину або ж допомогти у його лікуванні – звертайтеся за контактними даними, Ляля Озерчук: +380676831389
"Любіть тварин, бо вони для нас друг, а ми, все ж таки, для них – все життя. Вони колись помруть, і в них життя коротке. І вони все життя віддають не те, що нашій службі, а просто любов'ю віддають. Буває, знаєте, поганий хазяїн б'є собаку, а вона все одно лишається з ним. Як у них не болить за це? – Розчулився... – Дивися, ще заплачеш! – Сильні чоловіки теж плачуть, просто цього ніхто не бачить!", – каже військовослужбовець 93=ї механізованої бригади Ігор "Махно".
Назар Войтенков, Орест Пона, Олексій Тищенко, "5 канал"
Нагадаємо, сотні тварин залишили люди, які через війну були вимушені виїхати з міст і сіл на сході та нещодавно деокупованої Харківщини. Прифронтовий Краматорськ став своєрідним зоохабом, куди волонтери звозять покинутих чотирилапих на перетримку, а деяких лікують від поранень та виснаження.
Дивіться також відео за темою: Тварини втікали з розбитих кліток, загинули 5 робітників: харківський екопарк відновлює роботу
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Чотирилапі герої: як собаки-рятувальники шукають людей під завалами в Дніпрі – ФОТО