За три роки змайстрував власну бандуру – харківський школяр, який майже з дитинства не бачить, створив власний інструмент. Майже всю роботу з різьблення по дереву виконав самотужки, під керівництвом свого вчителя, місцевого кобзаря Назара Божинського. Подробиці у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Оксани Нечепоренко.
"Коли я граю, мені чується, що ніби слон на вухо наступив. І мені здається, що я якось не дуже добре граю", – каже учень кобзаря Богдан Устіянський.
Хлопцеві 16 років. Він учень спеціалізованої школи для незрячих та слабкозорих у Харкові. Ще семикласником випадково потрапив на майстерклас харківського кобзаря Назара Божинського. Відтоді захопився грою на бандурі та вирішив створити власний інструмент.
"Ми з ним домовились, що зробимо бандуру і потім він буде мене вчити на власній бандурі", – розповідає Богдан Устіянський.
"У старовину кобзарі могли зробити для себе інструмент самотужки, не тільки бандуру і кобзу а також і ліру", – зазначає кобзар Назар Божинський.
Допомагав Богданові в роботі його вчитель. Для хлопця це був перший досвід різьблення. З огляду на його діагноз, процес потребував особливого підходу.
"Треба робити дуже повільно, поступово і однією рукою зрізаючи. Іншою треба перевіряти зразу, що зрізане, але не ставити руки перед інструментом", – каже кобзар.
"Був такий випадок, коли я порізався, і я сам не помітив, настільки захопився. Згідно українського повір'я, це означає, якщо капнула кров на інструмент при виготовлені, значить ти з ним побратався", – розповідає учень кобзаря.
Часу на інструмент довелося витратити більше ніж зазвичай, замість року пішло цілих три. Зрештою вийшла унікальна бандура з верби та клена. Найпершою її оцінила мама Богдана.
"Це материнська така гордість, що словами на пояснити", – ділиться враженнями мати Богдана Устіянського – Ірина Нечепоренко.
За традицією новий інструмент освятять на Святу Трійцю, у Києві в Михайлівському Золотоверхому соборі. Аби оволодіти ним, Богданові знадобиться ще близько року.
Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал".