Майстер з виготовлення скрипок
Майстер з виготовлення скрипок 5 канал

Хацьківський Страдіварі: як 70-річний пенсіонер на Черкащині виготовляє унікальні скрипки

Читайте по-русски
Чоловік почав заготовляти деревину ще 10 років тому – саме стільки часу треба, щоб вона влежалася і зазвучала

У руках 70-річного Павла Брижатого бруски деревини перетворюються на скрипку. Вже готова основа чергового інструмента. Далі буде його ладнати та усувати недоліки.

Над кожними інструментом працює по декілька місяців, адже навіть непомітна оку деталь впливає на звучання. Спеціальних інструментів для виготовлення скрипок у продажу не знайти, тож він їх виготовляє сам.

У майстерні стелажі закладені добірною деревиною – саме з такої виходять особливо мелодійні інструменти.

Чоловік почав заготовляти деревину ще 10 років тому – саме стільки часу треба, щоб вона влежалася і зазвучала. Зараз у його майстерні десяток видів музичного дерева.

Підбирає матеріал до кожної скрипки індивідуально, за твердістю та звучанням.

"Це дуже щільна деревина, через то в неї звук такий, а в ялини – то отакий, відчуваєте? Між декою нижньою і верхньою декою повинен звуковий інтервал бути не нижче терції", – пояснює майстер.

Майструвати такі складні інструменти почав три роки тому – вчився за книжками, які брав у сільській бібліотеці. Першу скрипку лагодив півроку, далі – швидше. Уже зробив зо два десятки.

"Знаєте, як цікавить мене процес сам, не результат, а сам процес, як у тебе під руками з нічого виходить щось. Ти створюєш, там сконцентровано цілі епохи, які пройшло людство, у цьому інструменти і пізнати його – це ж ого!" – наголошує майстер із виготовлення скрипок Павло Брижатий.

Свої скрипки дарує рідним та знайомим, деякі продав. Грати сам на них не вміє, лише показує, як звучить.

У минулому Павло Брижатий – вчитель географії та голова села. У сільраді кажуть: усе життя він був активним, тож не здивувалися, коли на пенсії освоїв ще один фах. Місцеві мешканці навіть вигадали йому прізвисько.

"Я відчуваю гордість, тому що в селі Хацьки є місцевий, його називають місцевий Страдіварі. Це чудова робота, яка прославляє наше село Хацьки по всій Україні", – каже староста села Станіслав Мірошниченко.

Павло Брижатий хоче, щоб його скрипки витіснили з ринку неякісні китайські інструменти. Зараз шукає собі учня, щоб навчити скрипкової справи.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаська область, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Тернопіль живе звичним життям: як місто "червоної" зони карантину виступило проти обмежень
Наступний матеріал
У Києві чоловік погрожує підірвати відділення банку, поліція веде перемовини
Loading...