Лікарня
Лікарня 5 канал

Трансплантацію кісткового мозку почали здійснювати у Черкасах: як це працює та як навчають лікарів

Читайте по-русски
Обладнання закупили за кошти державного та обласного бюджетів

У Рафаїла Ульданова пів року тому виявили лімфому крові. Для подолання злоякісної пухлини чоловікові потрібна трансплантація кісткового мозку. Шанс на порятунок він отримав у Черкаському онкодиспансері.

Рафаїл – один із перших пацієнтів онкодиспансера, якому потрібна трансплантація. Зараз чоловік підключений до спеціального апарату забору крові.

Апарат відбирає стовбурові клітини, які необхідні для пацієнтів із хворобами крові.

"Він бере тільки стовбурові клітини і всі інші компоненти крові він повертає назад і бере стільки, стільки корисно для пацієнтів і скільки потрібно. Такий збір може проводитися декілька днів, від двох до трьох днів, доки ми не зберемо достатню кількість стовбурових клітин, щоб розпочати високодозову хіміотерапію", – розповідає лікарка-гематологиня Лариса Ногаєва.

Відібраний матеріал законсервують у кріосховищі. Це повністю ізольоване приміщення, захищене засобами безпеки, як у банках.

Вже після курсу хіміотерапії пацієнтові введуть розморожені стовбурові клітини.

Автологічна трансплантація – одна з найпростіших для медиків. Апарат відбирає стовбурові клітини самого хворого, якому вже не потрібен донор. Раніше такі операції робили лише два медцентри в Києві. За останні 5 років такої процедури дочекалися лише двоє пацієнтів із Черкащини. Але потреба в таких операціях в області – близько пів сотні на рік.

"Шість пацієнтів уже отримали, зараз ви бачили ще двох пацієнтів. Далі в нас є пацієнти, які перебувають в очікуванні, тобто надходитимуть для цих трансплантацій, а так ми запрошуємо пацієнтів з України, у яких немає можливості зробити цю процедуру і передусім через те, що немає достатніх коштів. Ця процедура у нас виконується безкоштовно", – каже лікарка-гематологиня Олена Лук'янець.

Лікарня
Лікарня5 канал

Центр трансплантації стовбурових клітин кісткового мозку відкрили на базі Черкаського онкодиспансеру. Обладнання закупили за кошти державного та обласного бюджетів.

"Сьогодні на декілька десятків мільйонів гривень обладнання в лабораторному центрі, без цього лабораторного центру нічого б не було, сьогодні воно є і в дорослій гематології, і в дитячій гематології, і ми продовжуємо, ще 4 бокси будемо робити, це разом теж більше ніж 10 млн грн, це тільки приміщення, сьогодні вже відбулася перша частина навчання-стажування за кордоном", – розповідає директор Черкаського обласного онкологічного диспансеру Віктор Параманов. 

Собівартість трансплантації кісткового мозку може сягати мільйона гривень. Нині всі витрати компенсує Міністерство охорони здоров'я. До кінця року тут можуть зробити безплатну трансплантацію тридцятьом пацієнтам.

Яна Лимаренко, В'ячеслав Ромодан, Черкаси, "5 канал"

Попередній матеріал
DZIDZIO з Молодіжним симфонічним оркестром записав "Молитву за Україну"
Наступний матеріал
У МОЗ опублікували рекомендацію з догляду за хворим на коронавірус удома – спецвипуск
Loading...

На технічні параметри перевіряють апарати ШВЛ від 2 українських компаній

У Монастириському районі на Тернопільщині COVID-19 підтвердили у 41 медика, 4 із них уже одужали

На Дніпропетровщині самоізолювалися понад 50 медпрацівників через контакт з інфікованою колегою

Прокуратура Закарпаття відкрила справу щодо лікаря, який ніби приховав COVID-19 у пацієнтки

На передовій боротьби з COVID-19: тернопільські освітяни віддають свої зарплати медикам

Рада розгляне пропозиції Порошенка щодо страхування медиків у випадку захворювання на COVID-19