Мріяла про торт і обійняти батьків. 28-річна черкащанка Марина Голінько пів року була у російському полону. Окупанти забрали її із маріупольського Азовмашу 12 квітня. Місяць тому її вдалося визволити під час обміну полоненими. Досі дівчина проходила реабілітацію і лише зараз повернулася додому. З Мариною поспілкувалася журналістка "5 каналу" Яна Лимаренко.
Експолонена Марина Голінько зустрічає нашу знімальну групу з улюбленою собакою – Луною. Відразу запрошує додому, тут у батьків велике господарство.
17 жовтня 108 жінок повернули з полону. Серед них і 28-річна Марина. Від початку війни медикиня допомагала 36-й бригаді морської піхоти. Трималися на металургійному комбінаті імені Ілліча до 12 квітня і вимушено здалися в полон.
"Усі були дуже втомлені, ми по дві ночі не спали, ми майже нічого не їли останні дні і постійно емоційне навантаження, то прориваємся, нічого не виходить, під обстрілами, під авіаударами, тому стан був незрозумілий, в якомусь іншому світі", – згадує Марина Голінько.
Марина про полон говорить не багато.
"Нас попросили не говорити, щоб не нашкодити тим, хто там перебуває, але відношення я би оцінили одним словом – це жорстоке, так люди не повинні ставитися до людей", – каже Марина Голінько.
За весь час дозволили написати батькам одного листа. У ньому намагалася заспокоїти рідних, що в неї все добре і просила тортик.
Мати Любов, щоб не з’їхати з глузду від хвилювання за дочку та чоловіка, який і нині продовжує боронити країну на Донеччині, з головою поринула в роботу з худобою та господарством.
"Оце слово скоро – не можу його чуть, одна моя найближча подруга казала – любочка, почекай, потреп, скоро маринка з’явиться, і у мене вже все так накипіло – шо таке скоро, скоро – це сьогодні, завтра, післязавтра, а ти мені вже це кажеш 6 місяців. Це дуже довго, це дуже важко", – розповідає мати Любов Сергієнкова.
А ще приймала переселенців. У хаті жили дві родини, тепер лишився тільки сірий кіт.
Марина запрошує журналістів у свою кімнату, мати так хвилювалася, що у боротьбі зі стресом, зробила тут капітальний ремонт. Під час нашої зйомки світло неочікувано вимикають, це викликає в дівчини лише усмішку.
Дівчина отримала нагороду за допомогу військовим у Маріуполі та витримку цих пів року полону. Дівчина згадує, що їх обміняють – не знала, але всю дорогу сподівалася, що везуть додому.
"Наші вже говорили українською мовою , це було таке щастя – говорити українською мовою, бачити оцей рідний піксель, бачити сонечко, захід сонця, було дуже красиво. А коли ми вже рухались до своїх – ми співали гімн, кричали Слава Україні", – розповідає Марина Голінько.
Спочатку повезли до госпіталю, і батьків туди не запрошували. Але їх було не зупинити. Приїздив тато з фронту – обійняти свою мужню дівчинку.
Не всиділи вдома і мати зі старшою сестрою.
"Ти знаєш шо в цей самий час твоїй рідній людині можуть зробити боляче, можуть образити, або шо він просто зараз, ну це взагалі нонсенс прийняти шо людина яка провчилась шість років у медичній академії , потім три роки інтернатури зараз сидить у тюрьмі, 21 століття і зараз людине не має волі", – розповіла сестра Альона Коваль.
Тепер мамині дівчата вдома, сьогодні в них вечір разом. На тарілці – торт, про який мріяла Марина в полоні – Монастирська хата. Тепер усі їхні молитви лише за тата, щоби якнайшвидше повернувся з перемогою.
Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаська область, "5 канал"
Читайте також: "Ми були готові померти": захисник Маріуполя розповів про жахи полону та перебування на "Азовсталі"
Нагадаємо, Україна змогла повернути з російського полону низку захисників Маріуполя.
Як повідомляв 5.ua, Катерину Поліщук, більш відому як "Пташка" з "Азовсталі, визволили з російського полону.
Нагадаємо, засуджених до страти в так званій "днр" трьох іноземних добровольців визволили – за сприяння Саудівської Аравії.
Як повідомляв 5.ua, Єрмак підтвердив інформацію, що українських військових було обміняно на кума путіна – віктора медведчука.
Також, п'ятеро командирів полку "Азов" перебуватимуть у Туреччині до кінця війни під протекцією Ердогана.
Нагадаємо, серед 215 українських захисників, яких шляхом обміну було визволено з російського полону, були воїни, що пережили влаштований росіянами теракт в Оленівці.
Також, опубліковано список усіх визволених з полону оборонців.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться відео за темою.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.