Активісти на пляжі Одеси
Активісти на пляжі Одеси 5 канал

Сутички з поліцією та своєрідна "толока": як активісти в Одесі звільняли пляж від забудови

Читайте по-русски
Активісти почали прибирати металеві конструкції з пляжу, однак кілька сотень поліцейських встали на заваді

В Одесі кількасот активістів намагалися звільнити пляж від чергової забудови. Там на піску почали зводити нібито кафе – вже з'явилися металеві конструкції та дерев'яні настили. На захист споруди встала поліція. Не минулося без сутичок. Ольга Дунська розбиралася в ситуації.

Громадські активісти вчетверте намагаються очистити пляж від металевих конструкцій. Будівельники почали щось зводити на пляжі у квітні. Тоді до них завітали представники облради та активісти і роботи зупинили. Минулого тижня на цьому пляжі знов почали забивати сваї. Громадські діячі власноруч їх прибрали. Тепер тут з'явилися металеві конструкції з дерев'яними настилами.

Зухвале будівництво на піщаному пляжі обурило одеситів. Тож кілька сотень активістів та пересічних громадян вийшли на своєрідну "толоку".

"На таких платних пляжах знаходиться 2-3% одеситів і несправедливо, що займають таку велику територію, при цьому в бюджет йде 10-12 млн грн, 1/10 відсотка бюджету і я проти цього будівництва, прийшов сюди висловити свій протест", – розповів учасник акції Петро Обухов.

Представник забудовника пояснює: у влади міста орендували 5 тисяч квадратних метрів. Планують більш ніж половину території зайняти під літнє кафе і платну зону відпочинку. Решта – буде вільною. Забудовники обіцяють усе прибрати наприкінці сезону.

"У нас є договір оренди піску, який з 2006 року діє по сьогоднішній день. Це є тимчасова споруда, палі є металопластикові, які не бетонні, що дозволяє надалі їх демонтувати", – пояснив представник забудовника Максим Воронюк.

Проте активісти будівництво називають захопленням пляжу і переконані, що згодом він стане приватним.

"Ці палі вбиті на 2 метри в глибину, яким чином вони ці конструкції, буде ще дерев'яний настил, розбиратимуть? Відповідь – ніяк. Це брехня", – переконує громадський активіст Сергій Варламов.

Депутати міськради, які приїхали на акцію протесту, заявили, що згідно з договором, орендатори цієї частини пляжу можуть ставити шезлонги, а щось зводити на ньому – не мають права.

"На схемі чітко показано – камери, прошу зафіксувати, – що там передбачені тапчани і рулонні доріжки, дерев'яні, ніяких паль, ніяких настилів, ніяких споруд тут немає, якщо буде відповідний документ – робіть, будь ласка. Вважаю, що це незаконні дії, що це захоплення пляжу", – наголосив депутат одеської міської ради Олександр Шеремет.

Активісти почали прибирати металеві конструкції з пляжу, однак кілька сотень поліцейських встали на заваді.

"У підрядника є в даній ситуації договір оренди, а також присутня затверджена план-схема. Відповідає вона дійсності або не відповідає, я не можу стверджувати, я поліцейський, а не будівельний експерт, для того, щоб ми могли відреагувати в цій ситуації, нам повинно дати роз'яснення відповідного управління мерії", – зазначив начальник Київського відділу поліції ГУНП в Одеській області В'ячеслав Барба.

Департамент комунальної власності Одеської міськради письмово повідомив пресу, що орендар має право встановлювати споруди, призначені для надання послуг морського відпочинку чи громадського харчування. І запевняють: гарантував демонтувати усі споруди після закінчення курортного сезону. Проте активісти не вірять.

"Лише якщо самі будемо захищати свій пляж, нам вдасться його врятувати від загарбання таких непорядних підприємців, тому я гадаю, що однозначно цей демонтаж треба завершити і підприємець має відмовитись від своїх планів із захоплення території", – запевнив учасник акції Дем'ян Ганул.

Битися з поліцією активісти не стали. Пообіцяли прибрати металеві конструкції самостійно... іншим разом.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Квитки на потяг можна буде купити за три місяці до відправлення – Криклій
Наступний матеріал
На Волині поліція провела масові обшуки у підозрюваних у незаконній вирубці лісу
Loading...

Зеленський підписав закон про вільний доступ до пляжів – як каратимуть порушників

Вода на одеських пляжах не відповідає нормам – лабораторія МОЗ

На пляжі Кирилівки сталася кривава бійка – один убитий, троє поранених

Зеленський поділився фотографією відпочинку з Богданом на одеському пляжі

"Допомогти улюбленому місту": в Одесі група молодих митців взялася за прибирання пляжів

У Смілі ентузіасти самостійно "окультурили" місцевий пляж – вперше за 30 років