Одеські 'моржі' відкрили купальний сезон
Одеські 'моржі' відкрили купальний сезон 5 канал

Купання в крижаному морі: одеські "моржі" відкрили купальний сезон і привітали всіх з Різдвом

Читайте по-русски
Загалом на святкове пірнання зібралося зо три десятки одеситів-відчайдухів

Різдво у воді. В Одесі понад три десятки любителів зимового купання вирішили переддень Святвечора відзначити у крижаному морі. Таким чином, прагнуть створити новорічний настрій та відкрити купальний сезон. Журналістка "5 каналу" рушила з моржувальниками на пляж.

Попри зимовий день – на одеському пляжі велелюдно. Тут зібралися любителі купання у крижаній воді. Доки моржувальники перевдягаються, організатори вимірюють температуру морської води.

Нині умови для купання вельми задовільні: температура води 4°С, температура повітря 2°С, а на морі майже штиль, адже саме вітер ускладнює процес загартовування.

"Вітер на рівні 3-5 м/с, не сильний. Якщо був би 7-12 м/с, то він дуже сильно пронизує і холодно стає", – каже організатор клубу "моржів" Дмитро Юркін.

Перед початком занурення – обов'язкова руханка. Необхідно добре розігріти м'язи. Потім гуртом у воду. Святкове пірнання учасники клубу "моржів" приурочили до Різдва.

Кажуть, попри задоволення від води, чекають і на сніг: "Звичайно, коли сніг – це буде класно, весело. У снігу більш екзотично. Ми купаємося щонеділі, збираємося на пляжі "Ланжерон".

Загалом відкрити купальний сезон вирішили зо три десятки одеситів-відчайдухів. Чимало й новачків. Андрій Дроздов долучився до клубу моржів лише у грудні: "Поставив собі за мету прожити до 100+. Кажуть, купання в холодній воді допоможе в цьому. Плюс, це круто перезавантажує".

Професійні "моржі" застерігають, що перед початком занурення треба добре підготуватися.

"Починати потрібно з літа, осені, щоб поступово. Обливання, контрастний душ вдома, потім ви вже йдете і купаєтеся, збільшуєте час у воді. І, головне, не переривати і намагатися не переохолоджуватися", – навчає моржувальниця Людмила.

Завершилося купання у крижаній воді гарячим чаєм, колективним фотографуванням та привітаннями з прийдешніми святами.

ОД, СІ, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
"Чорнобиль", Тарантіно та "1917": відбулася церемонія вручення нагород "Золотий глобус"
Наступний матеріал
Стали відомі імена двох українських військових, які загинули на Донбасі
Loading...