Табір 'Вікторія'
Табір 'Вікторія' 5 канал

Сумнозвісний табір "Вікторія" готується до відкриття – батьки загиблих дівчат шоковані

Читайте по-русски
За даними адвоката потерпілих – суд ще 1,5 року тому заборонив діяльність табору. Чиновники ж рішення суду – вважають недійсним

Одеський табір "Вікторія" готується до відкриття. Це саме той заклад, де внаслідок пожежі майже 2 роки тому загинули троє дітей і ще десятки постраждали. На першу зміну в таборі чекають вже у серпні. До цього часу планують завершити ремонт двох корпусів. Батьки потерпілих дітей – категорично проти відновлення роботи здравниці.

Дерев'яні корпуси табору "Вікторія", де внаслідок пожежі у вересні 2017-го загинули троє дівчат та ще десятки дітей постраждали – нині оточили парканом. У двох сусідніх – кам'яних – ремонтують дах, електрику та штукатурять стіни. Щодо дерев'яних перекриттів – їх залишать.

"Дерево залишиться, просто буде потиньковане і повністю закладеться. Горючої небезпеки не буде ніякої, проблем ніяких", – каже директор компанії "Одесміськбуд" Юрій Воронов.

Будівельники запевняють, що приділяють особливу увагу безпеці. Зокрема, пожежний гідрант перенесуть ближче до табору.

"Передбачено встановити пожежний гідрант, який на головному водогоні. Буде ще поставлено праворуч ємність на 60 куб м з пожежними приєднання. Це все узгоджено з працівниками ДСНС", – звітує головний інженер управління капітального будівництва Одеської міськради Леонід Нікітенко.

У кімнатах закінчують облаштовувати нову протипожежну систему: "Сигналізацію зробили. Зробили пожежні рукава, але частину познімали в зв'язку з ремонтом. Вогнегасники теж повиносили, бо нема сенсу зараз тримати, все брудне і мити потім".

До пульту ДСНС пожежна сигналізація поки що не підключена. Під'єднати її обіцяють лише після завершення будівельних робіт. Зробити це до заїзду дітей встигнуть, запевняє адміністрація закладу. Відпочивальників у таборі "Вікторія" чекають вже за місяць. До адміністрації надійшли заявки на оздоровлення 140 дітей.

Світлана Арпентій, мати однієї з трьох дівчат, які загинули під час пожежі – категорично проти відновлення роботи табору: "Ще за смерть наших дітей ніхто не відповів, ще немає акту розбору попелища, ще не закінчено досудове розслідування, а вони заселяють туди знову дітей!"

Проте у прокуратурі кажуть: слідство позаду, нині справа у суді. За даними адвоката батьків загиблих дівчат, півтора року тому Одеський окружний суд заборонив діяльність табору через майже сотню порушень правил пожежної безпеки. Запевняє, рішення чинне й досі.

"Воно чинне. Щоб розпочати діяльність, вони мали б звернутись до суду і отримати дозвіл на діяльність табору. Забезпечити належним чином усунення цих порушень департаменту не вдасться з огляду на те, що резервуари протипожежні розташовані на території, яка перебуває під арештом. Відповідно, повна заборона користування", – заявляє юрист Оксана Муравська.

У чиновників щодо рішення суду – протилежна думка. Вони вважають його недійсним. Тому підстав для заборони роботи табору немає. Словам адміністрації табору про безпеку батьки загиблих дівчат не вірять. Разом із рідними інших потерпілих від пожежі дітей вони вже звернулися до чиновників з вимогою не допустити відкриття табору.

ОД, СІ, Одеса, "5 канал"

Попередній матеріал
Унікальні кадри: новий велетенський саркофаг на ЧАЕС уперше показали зсередини
Наступний матеріал
ЦВК скасувала реєстрацію в нардепи Шарія та Клюєва
Loading...