Пожежа у 'Вікторії'
Пожежа у 'Вікторії' 5 канал

"Страждають на безсоння": дехто з дітей-очевидців пожежі в таборі "Вікторія" досі ходять до психотерапевта

Одна зі свідків розповіла в суді, що "у санвузлі корпусу вода "била струмом", в таборі періодично спрацьовувала протипожежна сигналізація. Вожата пояснювала: це трапляється через перепади напруги в електромережі"

Київський райсуд Одеси заслухав сьогодні, 6 листопада, свідчення очевидців та потерпілих внаслідок пожежі в корпусі №5 дитячого табору "Вікторія", що сталася 15 вересня 2017 року.

Суд під головуванням Віктора Чаплицького допитав у "справі Саркісяна-Ланіної", зокрема, неповнолітню Катю Гариджук, матерів потерпілих внаслідок пожежі дітей Марію Нуржанову та Олену Заболотну, повідомляє "Укрінформ".

"У ту ніч, коли загорівся наш корпус, мене і сусідок по кімнаті розбудив працівник табору Віталій Віталійович, і всі ми відразу вибігли з кімнати. Надворі спершу було менше десяти чоловік, а потім почали вибігати з іншого боку корпусу дівчата. Вони нам розповіли, що вийшли самі – їх ніхто не будив", – сказала Гариджук.

За її словами, "у санвузлі корпусу вода "била струмом", в таборі періодично спрацьовувала протипожежна сигналізація. Вожата пояснювала: це трапляється через перепади напруги в електромережі".

Матері дітей, які відпочивали в таборі, стверджували на засіданні суду, що під час заселення з ними "ніхто з працівників табору не проводив інструктажу з техніки безпеки".

У наших дітей не було можливості поселитися в якісь інші корпуси, крім дерев'яних, в одній з кімнат якого згоріли під час пожежі троє дівчат, засвідчила Марія Нуржанова.

Олена Заболотна сказала, що й через 14 місяців після трагедії багато хто з дітей, що були під час пожежі в таборі, страждають на безсоння і проходять курс лікування у психотерапевтів.

"Психотерапевт пояснив мені та дочці, що схоплюється іноді серед ночі й шукає басейн з водою, що це захисна реакція – таким чином дочка підсвідомо шукає безпечне місце", – пояснила суду Заболотна.

Адвокати підсудних, екс-директора табору Петроса Саркісяна і його заступниці Тетяни Ланіної, звернулися до суду з клопотанням – залучити до участі в процесі психолога, оскільки на дітей можуть чинити психологічний тиск. Однак поки що суд не зафіксував таких фактів.

Нагадаємо, пожежа на території табору "Вікторія" спалахнула у вересні торік. Загинули три вихованки творчого колективу "Адель".

Правоохоронці затримали директора Петроса Саркісяна та старшого вихователя Наталію Цокур.

У квітні суд засудив Цокур до 3 років розбавлення волі з випробувальним терміном 2 роки. Слідтство щодо Саркісяна триває.

Попередній матеріал
Один з митрополитів Вселенського Патріархату назвав дії РПЦ "сатанинськими"
Наступний матеріал
"Пекельні санкції": США готує нові покарання за агресію Росії
Loading...

Трагедія у таборі "Вікторія": екс-директору закладу продовжили арешт

Вдалося запобігти вибуху: під Одесою горів завод – відео

Пожежна тривога: одеські рятувальники виявили низку порушень у новобудовах під час навчань

В одеській Аркадії вщент згорів ресторан – подробиці

Попелище на місці причалу: в Одесі згоріли десятки дерев'яних куренів – ФОТО

Трагедія в Кемеровській області РФ: у пожежі згоріло 6 дітей