Пожежа в таборі 'Вікторія'
Пожежа в таборі 'Вікторія' 5 канал

Трагедія у таборі "Вікторія": знайдено новий важливий доказ

Окрім другого увімкненого кип'ятильника було знайдено ще останки дітей

Група незалежних експертів, яких залучили до розслідування трагедії в одеському таборі "Вікторія" на вимогу батька загиблої Соні Мазур, знайшла на згарищі другий кип'ятильник.

Про це повідомляє "Слідство.Інфо".

Зазначається, що кип'ятильник виявили на місці однієї з кімнат, але не в тій, з якої розпочалася пожежа.

"Обвуглений прилад є важливим речовим доказом, якого раніше не помітило офіційне слідство. Це – другий кип'ятильник, який вдалося виявити на згарищі", – наголошують журналісти. Перший прилад вилучили одразу після трагедії на місці загоряння – у кімнаті художнього керівника колективу "Адель" Тетяни Єгорової. Вона відпочивала у таборі разом із дітьми.

Офіційне слідство розглядало версію про те, що саме перший увімкнений кип’ятильник міг стати причиною пожежі.

"За численними показами очевидців трагедії, у ніч пожежі Тетяна Єгорова нібито кричала, що забула вимкнути кип’ятильник. Утім, сама керівниця ансамблю згодом цю інформацію публічно заперечила. А в матеріалах провадження існують й інші свідчення – на користь Єгорової. Так чи інакше, слідство не змогло встановити, чи міг перший знайдений кип’ятильник справді стати причиною пожежі. Не підтвердилися й інші вірогідні причині загоряння", – пише видання.

Другий електроприлад, який нещодавно на згарищі виявили незалежні експерти, передали правоохоронним органам. Також там знайшли останки дітей. Нові знахідки 10 місяців пролежали під руїнами згорілого корпусу.

Журналісти "Слідство.Інфо" звернулися до голови поліції Одеської області і запитали, чому його підлеглі не виявили таких важливих речей. Голова поліції Одещини Дмитро Головін заявив, що без офіційного "паперу" неможливо говорити про те, важливий доказ чи ні. На його думку, це стосується як останків дітей, так і другого кип'ятильника.

"Виявлення цих фрагментів – звучить цинічно – жодним чином не впливає на хід розслідування, і на факти – причинно-наслідковий зв’язок", – зазначив Головін.

Залучити до розслідування нову групу фахівців у червні цього року дозволив Приморський райсуд Одеси. Суд ухвалив клопотання Олексія Мазура, донька якого загинула в дитячому таборі "Вікторія".

На місці трагедії зараз працюють фахівці незалежного інституту судових експертиз (Україна) та фахівці з Міжнародного інституту експертиз (Естонія).

Як повідомляв 5.UA, в Одесі в ніч на 16 вересня загорівся один з корпусів дитячого табору "Вікторія". Вогонь повністю знищив один із дерев'яних корпусів. У момент загоряння там перебували 42 дитини. Дітей евакуювали, однак трьох із них врятувати не вдалося. Загиблі дівчатка – це 8-річна Софія Мазур, 9-річна Настя Кулинич і 12-річна Сніжана Арпентій.

Усе, що відомо про трагедію, можна прочитати в детальному лонгріді за посиланням. 

Попередній матеріал
У МЗС Британії нагадали РФ про російських "відпускників" в Україні
Наступний матеріал
Число отруєних школярів у Дніпрі збільшилося: поліція порушила кримінальне провадження
Loading...

В Одесі четверо пожежників постраждали, ліквідовуючи вогонь на СТО: подробиці про стан рятувальників

В Одесі на СТО вибухнув газовий балон, під час гасіння постраждали рятувальники

Викрадення 37 контейнерів: керівника Одеської митниці тимчасово відсторонили від роботи

"Перед законом всі рівні": Кабмін відреагував на підозру Омеляну

"Душа компанії": в Одесі в останню путь проводжали морпіха ЗСУ

На Одещині обстріляли гральний заклад: затримано понад 10 осіб