Роковини трагедії у таборі "Вікторія": хто відповість за смерть трьох дівчат у вогні

фото Думская
Перші роковини трагедії в оздоровчо-спортивному таборі "Вікторія" в Одесі. Рік тому у вогні загинули три маленькі дівчинки. Винні не покарані і досі

У ніч на 16 вересня 2017 року загорівся один із корпусів табору "Вікторія". Вогонь повністю знищив один із дерев'яних корпусів. У мить загоряння там перебували 42 дитини. Трьох дівчат врятувати не вдалося. Загинули 8-річна Софія Мазур, 9-річна Настя Кулинич і 12-річна Сніжана Арпентій.

За рік слідства та безкінечних судів умовне покарання понесла лише одна вихователька, яка на той час уже не працювала в таборі. Батьки пікетували і мітингували, вимагали більшої уваги до справи, але говорити про те, що слідство наблизилося до головних винуватців трагедії, наразі підстав немає.

"Розслідування немає жодного. Протягом року знайшли цапів-відбувайл, на яких намагаються відіграватися й закрити справу", – кажуть батьки загиблої Соні Мазур (Олексій та Ольга Мазур).

Пожежа у "Вікторії"
Пожежа у "Вікторії"5 канал

Ексгумація та повторний похорон дітей, розкаяння старшої виховательки, вибачення віце-мера, нескінченні суди та відписки чиновників – із таким тягарем уже рік живуть рідні загиблих дівчат.

Пожежа в таборі "Вікторія" спалахнула торік у ніч на 16 вересня. У той час у дерев'яному корпусі, в якому зайнялося, відпочивали 42 дитини. Двоє зазнали опіків, а ще три дівчинки не вижили.

Нині на місці згарища знову працюють слідчі, просіюють попіл. У липні група незалежних експертів знайшла там останки тіл.

"56 фрагментів – це не пять-шість, а 56! Слідство з самого початку проводилося недбало, огляд був неналежний. Якщо не знайшли дитячих решток, не знаю, що ще могли не побачити", – розповідає член батьківського комітету дитячого колективу "Адель" Гліб Єгоров.

Пожежа у "Вікторії"
Пожежа у "Вікторії"5 канал

За рік судової тяганини покарана лише старша вихователька Наталя Янчик. У таборі вона працювала до трагедії і відповідала за пожежну безпеку. Нині жінка відбуває умовне трирічне покарання.

"Насправді, ця людина винна лише в тому, що бездумно поставила підпис під доументом. Це одна з небагатьох, до кого в нас немає претензій", – зазначає член батьківського комітету дитячого колективу "Адель" Оксана Ліщук.

Пожежа у "Вікторії"
Пожежа у "Вікторії"5 канал

Ще шестеро – нині на лаві підсудних. Це директор табору, його заступник, екс-віце-мер, два співробітники ДСНС, які, за версією слідства, знали про порушення правил пожежної безпеки та не закрили табір, а також керівник будівельної організації, яка реконструювала "Вікторію". Проте активісти вважають, що цей перелік неповний.

"Вожата загону Анна Черова, яка проживала з дітьми й не надавала жодної допомоги. Вожаті сусіднього загону Альона Адамська, яка постійно брала на себе вимкнення сигналізації. Є свідки цього. Тепер вона в.о. директора табору, а також Аванес Саркісян, якого просто не було на місці (пожежі)", – каже член батьківського комітету дитячого колективу "Адель" Світлана Подпала.

Пожежа у "Вікторії"
Пожежа у "Вікторії"5 канал

Крім того, батьки загиблих вимагають притягнути до відповідальності художнього керівника колективу "Адель", чиї вихованці відпочивали в санаторії.

"Ми вважаємо, що вона має бути щонайменше підозрюваною. Місце займання було в її кімнаті, і на момент трагедії разом із дітьми її не було", – кажуть батьки загиблої Соні Мазур.

За рік трагедії батьки не раз пікетували поблизу мерії та прокуратури з вимогою пришвидшити слідчі дії та покарати винних. Поки що за фактом пожежі відкрили три кримінальних провадження – порушення правил пожежної безпеки, службова недбалість і службова підробка.

Пожежа у "Вікторії"
Пожежа у "Вікторії"5 канал

Проте назвати причину загоряння дерев'яного корпусу експерти досі не можуть. Серед робочих версій:

  • вогонь спалахнув через не виключений електрокип’ятильник;
  • несправна проводка, що могла спричинила коротке замикання;
  • занесення вогню ззовні.

У прокуратурі кажуть: слідчим не вистачає результатів експертиз – економічної та будівельної. На них чекають вже рік.

"Є провадження щодо реконструкції будівництва, в рамках якого будуть вивчати причино-наслідковий зв’язок із рядом порушень. Зараз складно говорити, чи буде ще підозра, бо нікому не кому потрібна та підозра, яка розвалилася б у суді", – зазначає речниця Одеської обласної прокуратури Інна Верба.

фото Думская

На сам заклад від 2018 року й досі накладено арешт. Тим часом родичі загиблих хочуть на території санаторію збудувати капличку на знак пам'яті про трьох дівчат – восьмирічної Соні Мазур, 12-річної Сніжани Арпентій та дев'ятирічної Насті Кулинич.

Попередній матеріал
Живий вишиванковий ланцюг і вранішня молитва: як День Незалежності святкують в Києві та в різних куточках України
Наступний матеріал
Оренда квартир у Києві: ціни на житло в районах столиці
Loading...