Живий вишиванковий ланцюг і вранішня молитва: як День Незалежності святкують в Києві та в різних куточках України

5 канал
У Києві на Поштовій площі з нагоди свята відбулася відкрита київська регата

27-му річницю Дня Незалежності святкують у різних куточках України. "5 канал" вирішив з'ясувати, як і де відзначають день народження країни.

  • Київ

У Києві сьогодні відбувся масштабний військовий парад. Детально про нього можна почитати тут.

А вже після параду кияни вкотре відсвяткували на Русанівській набережній. Понад дві тисячі марафонців пробігли дистанцію у вишиванках.

У такий спосіб святкують вже 5-й рік поспіль. Із самого ранку на набережній розминалися та тренувалися бігуни, з колонок лунали українські пісні, а на старті марафонців підтримували барабанщиці. Для спортсменів облаштували три дистанції. Ідеться про благодійний забіг на один кілометр, п'ять чи десять. За словами організаторів, усі зібрані кошти від благодійного забігу підуть на розбудову дитячої спортивної школи у Бахмуті, що на Донеччині. Загалом зібрати планують близько 100 тисяч гривень. Водночас для наймолодших учасників влаштували окрему трасу завдовжки 50 та 100 метрів. Заявки приймали для дітей віком від 5 до 14 років. На фініші усіх марафонців нагороджували медалями.

Геннадій Чижиков, співорганізатор "Забігу у вишиванках" розповів: "Ми в цьому році вирішили підтримати дитячу спортивно юнацьку школу у місті Бахмуті, це школа в якій зараз навчається більш як тисяча діточок у 13 секціях, і що найголовніше, – ця школа знаходиться на відстані 17 кілометрів від початку бойових дій".

Крім того, на Поштовій площі з нагоди свята відбулася відкрита київська регата. Участь у ній взяли участь близько 60 вітрильних яхт. До столиці судна прийшли з Черкас, Вишгорода та Одеси. Кожен яхтсмен готувався до перегонів більше року.

5 канал
  • Ужгород

О 6-й ранку молилися за Україну в Ужгороді. "Отче наш" мовами національних меншин, що мешкають на Закарпатті, виконували солісти Закарпатського народного хору. Крім того, виконали відомі твори українських композиторів та поетів. Спільну молитву провели священики різних церков і головні слова були про захист України від ворогів, про воїнів, що боронять державу, про мир у нашій країні. Вірш, присвячений Україні, прочитав син військового, який зараз воює на сході. З першим промінням сонця гімн співала уся центральна площа Ужгорода.

Мешканка Ужгорода Ірина Лукашенко поділилася своїми враженнями від дійства: "Я стою і реву, стою реву, бо дуже-дуже мене чіпає десь тут в душі, дуже. Мені боляче, боляче за цих хлопців, боляче за Україну. І ненависть якась, і радість, не знаю навіть що".

А Наталія Петій-Потапчук, художній керівник Закарпатського народного хору, сказала: «цього року не тільки духовний репертуар, не тільки була духовна пісня, але й була світська пісня,тому що я вважаю, що світська хорова пісня в якій прославляється рідний край, любов до рідної Батьківщини – це так само молитва».

  • Луцьк

У Луцьку відзначення Дня Незалежності розпочали молитвою біля стели пам'яті Героїв Небесної Сотні та загиблих та за волю України військовослужбовців.

До 27-ї річниці держави лучани влаштували велопробіг у вишиванках. Близько сотні людей у національному вбранні, з синьо-жовтими прапорами та стрічками проїхалися центральними вулицями міста. Серед учасників було багато дітей та пенсіонерів, усі вони подолали майже 10 кілометрів на велосипедах.

"Це не лише вишитий одяг. Коли людина ідентифікує себе українцем , вона одягає вишиванку. Чи в Україні, чи за кордоном, – це ідетифікація своїх, так би мовити. Приємно, що з кожним роком свідомих патріотичних людей стає більше", – каже організатор велопробігу Богдан Бальбуза.

  • Хмельницький

У центрі Хмельницького дефілювали моделі в автентичних вбраннях ХIX-XX століть. Це святкові сукні та одяг, який носили дівчата, молоді жінки та, навіть, наречені. Збирали строї у всіх регіонах України. Майстрині допомагали відновити прикраси та віночки. Загалом у колекції "Нація" 70 образів.

Ксенія Малюкова, автор та куратор проекту, розповіла: "Моя кума мені подарувала для моєї костюмерної сорочку старовинну з Тернопільщини – і це була перша сорочка, яку я взяла в руки. От тоді й зародилася ідея зібрати всю Україну".

  • Львів

У Львові окрасою свята Незалежності стали зо пів тисячі хористів та жива мапа України. Її виклали синьо-жовтими кульками кілька сотень дітлахів, які приїхали з різних районів області.

Кульки згодом відпустили у небо. А ще в місті Лева встановили танцювальний рекорд – сотня пар виконали танець "Галицькі вітання". Впродовж дня на різних локаціях міста працювали етногалереї, відбувалися ярмарки та покази національного вбрання.

  • Запоріжжя

У Запоріжжі ж відбувся військовий парад з нагоди Дня Незалежності відбувся. Там урочистою ходою пройшлися військовослужбовці.

55-ї артилерійської бригади, нацгвардційці 9-го полку спецпризначення. А також співробітники поліції та Держслужби з надзвичайних ситуацій, які воювали в АТО і розміновували прифронтові території. На свято прийшли матері полеглих воїнів – тримали портрети своїх дітей, які віддали своє життя за мир в Україні. Після параду у місті стартували святкові заходи – демонстрація військової техніки, яка найбільше привабила малечу.

Мешканець Запоріжжя Вадим сказав: "Для мене особисто – це її майбутнє (показує на доньку, яку тримає на руках – Ред.). А її майбутнє – це все. Сила українців – в їх цілях, вони ніколи не були скорені. І це, мабуть, мотивувало людей йти на майдан, мотивувало людей йти зараз захищати країну".

  • Херсон

У Херсоні малюки, які з'явилися на світ, отримали в подарунок український національний одяг. Дівчатка сарафанчики, а хлопчики – сорочки.

У переддень свята у Херсонському пологовому будинку народилися п'ятеро хлопчиків і 15 дівчаток. Ще кілька десятків комплектів волонтери передали для новонароджених у віддалені райони Херсонщини.

  • Одещина

В Одеській області поранені на Сході України військові долучилися до вишиванкового ланцюга біля пам’ятника Дюку. Аби привітати українських воїнів з Днем Незалежності, голова Одеської ОДА Максим Степанов зранку завітав до них у госпіталь. Очільник регіону подарував героям вишиванки та запропонував приєднатися до патріотичної акції. Відтак, вони стали частиною живого ланцюга, котрий сьогодні створили на Потьомкінських сходах. Зауважимо, що такий Вишиваний фестиваль проводять вже десятий раз на Одещині.

  • Маріуполь

В Маріуполі на річницю незалежності влаштували багатонаціональний фестиваль. 27 день народження країни тут святкують разом представники українських, грецьких, німецьких та вірменських громад.

Гостям фестивалю пропонували покуштувати різноманітні страви національних кухонь. А прихильникам музичної творчості місцеві колективи підготували найкращі українські пісні.

  • Харків

Із середньовічною зброєю у руках відзначають день Незалежності у Харкові. Поборотися на лицарському турнірі приїхали воїни з різних куточків України. 

До бою допускалися лише екіпіровані учасники. Обладунки мали відповідати періоду ХIII-ХIV століття та захищати воїна від ударів суперника. Лицарі боролися на мечах зі щитами один на один та групами. Переможці отримали медалі та шану від учасників турніру.

Попередній матеріал
Занурення під воду та фото з кумиром: топ-7 найцікавіших музеїв світу
Наступний матеріал
Роковини трагедії у таборі "Вікторія": хто відповість за смерть трьох дівчат у вогні
Loading...