Оксана Чайка
Оксана Чайка 5 канал

Суд зобов'язав Росію виплатити 4,7 млн грн сім'ї переселенців з Донбасу

Читайте по-русски
У 2014 році родина Оксани Чайки в одну мить втратила все, що наживала роками – квартири, дачі та власний бізнес

4,7 млн грн зобов'язав сплатити Російську Федерацію Личаківський районний суд Львова переселенці з Луганщини. 5 років тому родина із трьома дітьми була змушена покинути рідний дім. Переселенці кажуть, що Росія має за це відповісти.

Переселенка Оксана Чайка показує світлини, які встигла схопити з дому, коли 5 років тому була змушена покинути рідну Станицю Луганську. В одну мить її родина втратила все, що наживала роками – квартиру, дачу та власний бізнес.

Згадує: "У мене в житті там все було добре – і прибиральниця, і власна машина, і кожен рік подорожі за кордон… Я виїхала звідти 13 липня, досиділася до останнього, ні води, ні світла вже не було. Залишився тільки газ. Я вже думала, от зараз якщо влучить, то ми просто злетимо в небо. Кожен десь молилася, щоб прокинутися".

Доки жінка з трьома дітьми знайшла прихисток, минули тижні. Спершу пробували жити в Харкові, потім у Херсоні та зупинилися у Львові. Дітей влаштувала в навчальні заклади, на життя заробляла дрібними підробітками: "Хтось же має за це відповісти, що людям поламали долі, забрали житло, що вони втратили здоров'я?"  

Відстоювати свої права переселенка взялася 2 роки тому. Звернулася до Личаківського районного суду Львова. Спочатку родина домоглася офіційного визнання того, що вони покинули Станицю Луганську та втратили все саме через військову агресію. Після цього подали позов з вимогою до Федерації сплатити моральну компенсацію. Суд тривав 4 місяці, служителі Феміди позов задовольнили.

"Оскільки це було заподіяно незаконною окупацією, то РФ є у справі відповідачем. І законом передбачено, що вся шкода відшкодовується окупантом. Таким чином, суд виніс рішення про задоволення позову. Відповідач на судові засідання не з'являвся, заперечень ніяких не було. Таким чином було прийнято заочне рішення", – прокоментувала прес-секретарка Личаківського райсуду Марія Денис.

1 млн 18 тис. грн за вимушене переселення кожному члену сім'ї, ще певну суму – за відшкодування майна. Загалом 4,7 млн грн. Такі кошти має сплатити родині Оксани Російська Федерація. Втім, отримати компенсацію не просто, кажуть в управлінні юстиції.

"Ці люди мають шанс отримати кошти тільки тоді, коли рішення українського суду буде визнано іноземним судом", – уточнює представник ГУ юстиції у Львівській області Андрій Паньків.

А саме – судом країни-агресора. Документи львівського районного мають перекласти російською. Після цього рішення надішлють до Федерації.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Попередній матеріал
Порошенко написав листи 18-ти керівникам ЄС та очільникам держав і урядів-членів ЄНП – із чим звернувся
Наступний матеріал
МВС: Щойно Клюєв перетне кордон України – одразу буде затриманий
Loading...